Пандемія коронавірусу показала, що ризик дефіциту продовольства нікуди не зник, тому питання економії їжі потрібно сприймати серйозно. Про це заявив лідер Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпін, повідомило державне інформаційне агентство “Сіньхуа”.
За словами глави КНР, марнотратне поводження його співгромадян у цьому питанні жахає і засмучує. Тому необхідно зміцнити законодавство, посилити нагляд, вжити ефективних заходів, створити довгостроковий механізм і рішуче припиняти зайві витрати продовольства.
На думку Сі Цзіньпіна, держава зобов’язана прищеплювати суспільству звичку помірності в їжі та виховувати громадян так, щоб марнотратство стало ганебним явищем, а економія їжі – почесним.
Економічна криза через пандемію коронавірусної інфекції 2020 року може призвести до зростання кількості тих, хто страждає від голоду у світі до 265 млн осіб. У 2019 їх було 130 млн. Про це повідомили у Всесвітній продовольчій програмі Організації Об’єднаних Націй (ВПП ООН).
У 2019 найбільше голодували люди у країнах, які зазнали збитків від конфліктів і змінення клімату.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у Китаї у грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.