Шушкевич: Президент Киргизстану піклується про народ, а Лукашенко любить владу і себе. І більше нікого

Колишній голова Верховної ради Білорусі Станіслав Шушкевич в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” на каналі “Україна” 16 жовтня порівняв президента Киргизстану Сооронбая Жеенбекова, який 15 жовтня оголосив про своє рішення піти у відставку, із президентом Білорусі Олександром Лукашенком, який залишився на посаді після жорсткого розгону демонстрантів.

На думку Шушкевича, Жеенбеков відрізняється від Лукашенка тим, що він – високоосвічена людина, яка має почуття гідності й піклується про власний народ.

“А другий наш – нелегітимний – неук, який плутає, що означає орден, який він вручає. Він дотримується одного правила: я начальник – ти дурень”, – сказав він.

Шушкевич вважає, що “Лукашенко прихопив владу на всіх поверхах”.

“Він любить свою владу і себе. І більше нікого… Усі головні посади в його розпорядженні. Жодної шляхетності й освіченості у нашого президента немає”, – сказав він і додав, що білоруси не згодні з такою ситуацією.

Шушкевич зазначив, що протести підтверджують легітимність обрання на посаду президента опозиціонерки Світлани Тихановської.

Свою відставку Жеенбеков пояснив тим, що не хоче залишитися в історії Киргизстану як президент, що пролив кров, і той, хто стріляв у власних громадян.

Він закликав нового главу уряду, засновника опозиційної партії “Мекенчіл” Садира Жапарова та інших політиків “відвести своїх прихильників зі столиці країни і повернути мирне життя бішкекчанам”, оскільки “жодна влада не варта цілісності нашої країни і згоди в суспільстві”.

Лукашенко на сьогодні залишається на посаді президента Білорусі. Він звинувачує зовнішній чинник в організації протестів, які тривають у Білорусі з 9 серпня через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента. За офіційними даними, у них переміг Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики під час розгону мітингувальників застосовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів затримали більше ніж 13 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

23 вересня в Палаці незалежності в Мінську відбулася таємна церемонія інавгурації Лукашенка. Уперше в історії Білорусі її не анонсували й усупереч законодавству – не транслювали по телебаченню. У Євросоюзі заявили, що не вважають Лукашенка законним президентом Білорусі.

Низка країн запровадила персональні санкції проти білоруських чиновників, зокрема Лукашенка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *