Штаб Тихановської вважає, що її друге відеозвернення записано під тиском силовиків

Представниця виборчого штабу кандидатки у президенти Білорусі від опозиції Світлани Тихановської Марія Колесникова 11 серпня на пресконференції розповіла, що Тихановську могли змусити записати відеозвернення, в якому вона закликала громадян країни не протистояти міліції та не виходити на акції протесту. Про це повідомляє “Радыё Свабода”.

“Світлани не пустили в будівлю ЦВК разом з адвокатом Максимом Знаком. У підсумку я залишилася на блокпості, Світлана й адвокат Максим Знак увійшли в будівлю ЦВК. Там Світлану запросили в кабінет Лідії Михайлівни Єрмошиної, вона пішла туди, але адвокат залишився чекати у приймальні. Єрмошина дуже швидко покинула кабінет, Світлана залишилася там сама з двома високопоставленими співробітниками правоохоронних органів. Це тривало три години. У цей час в офіс заходили люди з відеоапаратурою. Світлана була там без зв’язку з нами. Недавнє відео результат цих трьох годин“, – пояснила Колесникова.

Група журналістів-розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) звернула увагу на схожість інтер’єру приміщення, в якому записано відео з Тихановською, і кабінету Єрмошиної.

“Крім збігу фону з жалюзі, нам удалося знайти і кадри з аналогічним диваном у кабінеті глави ЦВК”, – написала CIT у Twitter.

Портал TUT.BY повідомив, що весь цей час Світлана перебувала наодинці з цими співробітниками і не могла вийти на зв’язок зі своїм адвокатом Максимом Знаком. За три години Знак вийшов сам і сказав, що бачив, як вона виходить з іншого кабінету.

Колишній претендент на пост президента Білорусії Валерій Цепкало, коментуючи відеозвернення Тихановської, повідомив “РИА Новости”, що влада Білорусі тиснула на неї через чоловіка.

“Світлану випустили. Але у них є інструмент тиску на неї у вигляді чоловіка, який сидить у в’язниці… На неї чинили тиск”, – заявив Цепкало.

Він сказав, що наразі йому не вдалося зв’язатися з Тихановською.

“Надсилали повідомлення, моя дружина з нею спілкується, і та людина, яка з нею постійно на зв’язку, зараз ось говорить, що повідомлення навіть не доправлено”, – підкреслив Цепкало.

Колесникова не засудила від’їзду Тихановської з Білорусі.

“Я розумію вибір Світлани. Я розумію, як їй було важко. Світлано, ти герой”, – сказала Колесникова.

За словами Колесникової, вона не збирається виїжджати з країни і продовжить роботу у штабі іншого опозиційного кандидата в президенти Білорусі Віктора Бабарика.

Довірена особа Світлани Тихановської Ольга Кавалькова уточнила, що Тихановська покинула Білорусь разом із главою її виборчого штабу Марією Мороз. Ковалькова сказала, що штаб Тихановської продовжить працювати. Зустріч її довірених осіб призначено на сьогодні, 11 серпня.

Тихановська у своєму другому відеозверненні до громадян Білорусі сказала, що “народ Білорусі зробив свій вибір” і просить не виходити на акції протесту. Озвучений текст Тихановська, судячи з відео, читала з листа.

Сьогодні, 11 серпня, з аналогічним “закликом до розсудливості” виступив слідком Білорусі.

Раніше було опубліковано ще одне відеозвернення Тихановської, в якому вона заявила, що поїхала з Білорусі до дітей.

10 серпня у штабі Тихановської повідомили, що вона зникла – після подання скарги до Центрвиборчкому країни на результати голосування кандидатка у президенти покинула будівлю ЦВК через інший вихід.

Пізніше у штабі сказали, що вона вийшла на зв’язок. Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс сказав, що вона приїхала до Литви після семи годин затримання. Її вивезли за вказівкою влади Білорусі.

У Білорусі 9 серпня відбувся основний день голосування на президентських виборах. Згідно з попередніми результатами Центрвиборчкому країни, за президента Олександра Лукашенка проголосувало 80,2% виборців, за опозиційну кандидатку Світлану Тихановську – 9,9%.

ЦВК Білорусі планує оголосити остаточні результати виборів 14 серпня.

Після закриття виборчих дільниць у кількох містах Білорусі почалися протести, наймасовіші – в Мінську. Між силовиками і протестувальниками виникли сутички. Для розгону протестувальників у центрі Мінська силовики застосовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. Правозахисники поінформували про десятки постраждалих під час протесту.

Слідчий комітет Білорусі порушив 21 кримінальну справу після протестів за фактами масових заворушень, хуліганства та опору співробітникам міліції.

У центр Мінська 10 серпня стягнули міліцейські автобуси та автозаки. Влада міста перекрила шість станцій метро “задля безпеки пасажирів” перед акцією протесту незгодних із результатом виборів. Протестувальники стали закидати ОМОН “коктейлями Молотова”. Цього дня у Мінську загинула одна людина серед активістів.

США засудили застосування сили до мітингувальників, країни НАТО, ОБСЄ, а також Україна, Польща і Литва закликали владу країни утриматися від насильства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *