Шосте масове вимирання дикої природи на Землі прискорюється. Учені попереджають, що воно може стати переломним моментом для краху цивілізації. Про це йдеться в матеріалі видання The Guardian 1 червня.
Було виявлено, що понад 500 видів тварин перебуває на межі вимирання і може зникнути протягом 20 років. Для порівняння: ту саму кількість було втрачено за весь минулий вік. За словами вчених, без ролі людини в природі цей процес зайняв би тисячі років.
Сухопутних хребетних, які перебувають на межі зникнення, залишилося менше ніж 1000 особин. Серед них суматранський носоріг, кларіонський кропивник, жаба панамський арлекін і гігантські черепахи з острова Еспаньйола. На думку вчених, вони втратили вже 94% своїх популяцій.
Дослідники також попереджають про ефект доміно, коли втрата одного виду впливає на інші, залежні від нього. На думку вчених, на відміну від інших екологічних проблем, вимирання незворотне.
Науковий директор WWF Марк Райт заявив, що його шокували дані нового дослідження. Він підкреслив, що все ще є надія на те, що припиниться знищення лісів у таких країнах, як Бразилія, і людина зможе домогтися зменшення втрат біорізноманіття та запобігти змінам клімату. Для цього, за словами Райта, потрібні глобальні амбіції.
Перше масове вимирання видів сталося приблизно 540 млн років тому, останнє, п’яте, – 66 мільйонів років тому, коли вимерли динозаври.