Все почалося з невеличкого освітнього проекту, а трансформувалося в цілу школу, де вчителі – справжні супер-герої, на уроках дійсно цікаво, а за помилки не сварять. В Івано-Франківську стартував набір у Школу «Кевін», де учні гарантовано покращують свій результат під час ЗНО.
Як це було?
Щорічно приблизно 25% абітурієнтів не набирають прохідний бал під час ЗНО. А стається так через неправильний підбір репетитора, погану підготовку вдома, чи підготовку, яка почалася надто пізно, ну, і звісно ж, через стрес і страх під час іспитів. Складно не хвилюватись, коли йдеться про ЗНО. Саме через переживання і невпевненість у своїх силах випускники часто складають іспити не на ті бали, які дійсно заслуговують.
Ще торік кілька франківських молодих ініціативних педагогів, які втілили не один освітній проект, ходили по школах і запрошували учнів на свої майстер-класи, де у цікавий спосіб готували їх до ЗНО – аби діти не боялися тестів. Ті майстер-класи мали шалену популярність, бо ж більшість учнів і справді нажахані підготовкою до ЗНО.
Так виникла ідея створити щось масштабніше. Концепція всеукраїнської мережі Школи «Кевін» ідеально підходила. Це освітній центр, де комплексно і грамотно готують абітурієнтів до ЗНО. А найголовніше – без стресів і зривів.
Івано-франківська філія відкрилася ще наприкінці зими, але вже має добрі результати. Були діти, які приходили майже з нульовим рівнем знань, але під час ЗНО таки набрали прохідні бали.
Що таке Школа «Кевін»?
Школа «Кевін» – це абсолютно новий формат освіти. Учні школи гарантовано покращують свій результат на 40+ балів. І суть не в тому, аби просто пройти з учнями всю програму, але й підготувати морально і допомогти стати впевненими у своїх знаннях.
Тут немає задушливих класів і нудних лекцій. Зате є тепла атмосфера на заняттях. Молоді вчителі на одній хвилі з учнями, адже ще кілька років тому самі були такими ж випускниками. Мало того, вони – ще й справжні супер-герої, адже здали ЗНО на 200 балів.
«Мені вдалося скласти на двісті, бо я не намагалася скласти на двісті. Я хотіла написати настільки добре, наскільки мені це вдасться, – ділиться педагог з української мови і літератури Альбіна Грицькевич. – І ця деталь допомогла синтезувати уважність, логіку, вміння зберігати спокій в стресовій ситуації та знання предмету в потрібний момент. Коли процес навчання подобається, тоді з’являється бажання повертатись до матеріалу і не доводиться примушувати себе щось робити».
педагог з української мови і літератури Альбіна Грицькевич
Уроки в Школі «Кевін» вчителі готують так, щоб було цікаво слухати навіть найскладніші теми. Відбір учителів тут доволі жорсткий, адже людина може бути чудовим фахівцем, однак геть не могти легко і доступно подати матеріал.
«Учень з вчителем мають бути на одній хвилі: викладач повинен легко і доступно пояснити важкі речі мовою учня. І не треба все «зубрити», – каже вчитель з біології та хімії Сергій Костелий. – Матеріал важливо найперше розуміти, тоді й навчання піде легко. І навіть для таких далеко не найлегших предметів як біологія і хімія достатньо лише року підготовки. І це не буде «рік тортур». Повірте – вивчення цих природничих наук дійсно може бути захопливим процесом».
вчитель з біології та хімії Сергій Костелий
Учні Школи кажуть, що навчатися тут справді весело, ба більше – з часом розумієш, як використовувати у житті знання, які досі здавались тобі непотрібними. Інтенсиви, попередні тестування й воркшопи допомагають закріпити у пам’яті складні правила й формули. У групі не беруться за вивчення нової теми аж поки всі цілковито не зрозуміють уже пройдений матеріал.
Учень тут ніколи не залишається наодинці зі складними темами і домашнім завданням – викладачі завжди на зв’язку, адже працює постійна підтримка та консультування у месенджерах.
Раз на два місяці відбувається пробне тестування, де повністю передають атмосферу ЗНО: питання і формат відповідають програмі ЗНО, а викладачі уважно слідкують за дотриманням усіх правил.
«Вміння впоратися з хвилюванням є дуже важливим, адже, яким високим не був би рівень знань учня, його легко нівелює фактор переживання, – пояснює вчителька з математики Мар’яна Ващак. – Для цього і проводять пробне ЗНО –щоб учні звикли до самої процедури складання іспиту, часових обмежень і, як наслідок, впевненіше себе почували на основній сесії ЗНО і не робили помилок через хвилювання та неуважність».
вчителька з математики Мар’яна Ващак
Набір стартував!
Уже зараз у Франківську стартував набір у групи. Навчання триватиме аж до наступного ЗНО. До речі, підтягуючи свої знання у Школі «Кевін», вдасться зекономити досить велику суму на репетиторах. Окрім цього, дитина опиниться у правильному середовищі. Індивідуальний підхід і робота в групі дають учням не лише знання, але й вміння комунікувати і ділитися своїми думками, тим паче тут не сварять за помилки.
«Суть педагогіки не в суто процесі передачі знань, найперше – це емоційний контакт і довіра між викладачем і учнем, – пояснює керівниця Школи «Кевін» в Івано-Франківську Марта Симотюк. – Коли дитина відчуває, що нею цікавляться, то моментально стає відкритою до нової інформації».
керівниця Школи «Кевін» в Івано-Франківську Марта Симотюк