Ринок газу для промислових споживачів в Україні засвідчив: там є місце для конкуренції. Про це 17 серпня заявив керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій, пише Delo.ua.
Аналітик зазначив, що нові гравці з’являться і на ринку газу для побутових споживачів, якщо його повністю лібералізують. Паращій, аналізуючи перші підсумки відкриття ринку для споживачів, додав, що “до цього все йде”.
“Думаю, конкуренція зростатиме, з’являтимуться нові гравці. Ринок газу має прагнути до того, як працює ринок мобільного зв’язку, коли оператори пропонують пакети людям: хтось – безліміт, хтось – знижки і бонуси. Ми маємо дійти до того, що споживач порівнюватиме тарифні пакети”, – сказав він.
Паращій зазначив, що останнім часом на адресу НАК “Нафтогаз України” лунають звинувачення у штучному заниженні цін на газ.
“Демпінг – це коли компанія свідомо продає товар нижче за собівартість. Думаю, що “Нафтогаз” не продає нижче за собівартість. Ми розуміємо, що у них можуть бути запаси, куплені за нижчими цінами, і у них є свій ресурс (“Укргазвидобування”), способи зниження цін у “Нафтогазу” є. Але у нас багато гравців, і інші можуть конкурувати з “Нафтогазом”, той самий ДТЕК, у якого велике виробництво”, – додав Паращій.
Із 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Населення може вільно змінювати постачальника.
Український ринок газу до початку 2020 року працював за принципом імпортного паритету: “Нафтогаз” пропонував споживачам нижчу ціну, ніж рекомендована, розповідав голова НАК Андрій Коболєв. Поділ тарифу відбувся протягом останнього року.