Рожкова заявила, що понад місяць не спілкується з головою НБУ Шевченком

Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в опублікованому 15 жовтня інтерв’ю LIGA.net заявила, що понад місяць не спілкується з головою Нацбанку Кирилом Шевченком.

За її словами, востаннє з керівником регулятора вони розмовляли 10 вересня.

Думаю, справа в різних корпоративних культурах, із яких ми прийшли до Нацбанку. Але я не вважаю це нездоланною прірвою“, – сказала заступниця голови НБУ.

Як підкреслила Рожкова, вона засмучена тим фактом, що Шевченко голосував за догану і недовіру їй та заступнику голови НБУ Дмитрові Сологубу.

Він навіть не повідомив нам про прийняте рішення. Формально ми дізналися про це з комунікацій глави ради НБУ. Мені здається, що є інший інструментарій – можна було просто поговорити, наприклад. Наші відносини з радою складно назвати безхмарними. Але раніше глава НБУ завжди відстоював позицію правління. Це голосування було прикладом, коли відбулося кардинально не так“, – зазначила Рожкова.

Рада НБУ оголосила догану Рожковій та Сологубу і висловила недовіру 2 жовтня. Причиною такого рішення у НБУ назвали “порушення розпорядчих актів НБУ, кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників НБУ, порушення вимог Кодексу законів про працю”. За даними “Інтерфакс-Україна”, Шевченко голосував за це рішення.

Рожкова сказала, що причиною догани може бути її та Сологуба спілкування зі ЗМІ. Вона згадувала коментар Kyiv Post. Нічого крамольного, що б ішло врозріз із “генеральною лінією партії”, не озвучувалося. Ми казали, що незалежність НБУ – це про колегіальність. Що новій команді треба трохи часу, щоб спрацюватися. І все в такому дусі. Не вірите, що в 2020 році можуть оголошувати догану за спілкування із засобами масової інформації? Я теж до кінця не вірила, що цензура дійшла до стін Національного банку. Але чому дивуватися, якщо рішення приймалося “вночі зухвало топором”“, – заявила вона.

Сологуб назвав дикістю оголошення догани і недовіри йому та Рожковій. В інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, що вийшло 24 вересня, Сологуб говорив, що Київ втратив можливість отримати два транші МВФ до кінця року, тому потрібно намагатися отримати один.

Член ради Віталій Шапран назвав дії ради НБУ “педагогічними” і сказав, що оголошення недовіри і догана не означають звільнення Рожкової та Сологуба. “Якщо вони зміняться, будуть шукати наші голоси, будуть працювати, підійдуть до нас, пояснять свою позицію, наприклад, то все можливо в подальшому”, – заявив Шапран.

У МВФ відреагували на оголошення догани Рожковій та Сологубу. Постійний представник Фонду в Україні Йоста Люнгман нагадав, що критерії управління Нацбанком України розробили в консультаціях із фахівцями МВФ, і закликав дотримуватися їх.

За словами Шевченка, догани Рожковій та Сологубу оголосили за порушення політики комунікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *