У російського політтехнолога і постійного автора “Новой газеты” Віталія Шклярова, який перебуває в мінському СІЗО, кілька днів тримається висока температура і кашель. Про це телеканалу “Дождь” розповів адвокат Антон Гашинський, який захищає Шклярова.
За словами захисника, незважаючи на температуру вище 39°С, яка піднялася у Шклярова 8 вересня, йому відмовилися зробити тест на COVID-19 і флюорографію. Політтехнологу викликали лікаря за три дні після підвищення температури. З ліків Шклярову дали тільки ібупрофен, додав адвокат у розмові із журналістами.
У Шклярова також зламаний палець. Адвокат зазначив, що перелом підтвердили в СІЗО, але не стали лікувати. Сам Шкляров відмовляється розповідати, як це сталося, і сильно наляканий, підкреслив Гашинський.
Адвокат уточнив, що відвідував СІЗО напередодні, 11 вересня, але Шклярова до нього не вивели. Гашинський звернувся до начальника медичної частини з вимогою відвідати підзахисного в камері й особисто провести огляд.
Шкляров припускає, що міг заразитися коронавірусом від одного зі співкамерників, оскільки серед них були наркомани, вбивці і ґвалтівники, розповів Гашинський.
Державний телеканал Білорусі ОНТ повідомляв, що Шклярова затримали в Мінську 29 липня напередодні президентських виборів. За версією спецслужб країни, він консультував адміністратора груп у різних соціальних мережах, об’єднаних спільною назвою “Страна для жизни“.
За інформацією каналу, Шкляров працював у передвиборчому штабі канцлерки Німеччини Ангели Меркель, колишнього президента США Барака Обами і тренував штаби кандидатів в американські сенатори. Він також коментував політичну ситуацію в Білорусі і контролював політичну активність Сергія Тихановського, чоловіка білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської.
“Радио Свобода” пише, що Шкляров живе у США, а в Гомелі проживає його мати. Політтехнолог відомий різкою критикою президента Білорусі Олександра Лукашенка
У Білорусі з 9 серпня тривають акції протесту проти ймовірної фальсифікації виборів президента країни. Центрвиборчком Білорусі 14 серпня оголосив остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. Усього на акціях протесту затримали понад 10 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло чотири учасники мітингів.