У підмосковному місті Балашиха журналісти знайшли нерухомість, що нібито належить президенту Білорусі Олександрові Лукашенку. Про це 13 серпня повідомив “Собеседник”.
“У будівлі три поверхи (не враховуючи цокольного) і понад 2 тис. м². Сауна, басейн, камінна, більярд, більше ніж дюжина спалень. У сусідньому гостьовому будиночку чудовий винний погріб із уже заготовленими бочками спиртного”, – пише видання.
За інформацією “Собеседника”, нерухомість оформлено на білоруську нафтопереробну компанію “Нафтан”, проти якої США у 2006 році ввели санкції. За документами, це пансіонат, але “аж ніяк не для звичайних робітників нафтової галузі”.
Між ВАТ “Нафтан” і білоруськими чиновниками було укладено договір безоплатного користування майном вищим керівництвом Білорусі. Імовірну резиденцію Лукашенка оцінюють у 267 млн рублів, зазначає видання.
За інформацією “Собеседника“, компанія “Нафтан” намагалася продати об’єкт, тому що він жодного разу не знадобився Лукашенку.
“Нинішню паузу з продажем резиденції може бути пов’язано з тим, що в разі можливої втечі Лукашенка з країни цей прихисток таки може йому ще стати в нагоді”, – написав “Собеседник”.
15 серпня Лукашенко прокоментував інформацію про підмосковну резиденцію, повідомило інформаційне агентство “Белта”.
“У мене, виявляється, вже знайшли в Москві якийсь будинок. Я зараз публічно хочу сказати: знайшли – заберіть його. У мене в Білорусі власності немає, крім резиденції офіційної, де я живу в селі”, – сказав президент Білорусі.
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ять кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За інформацією міністерства внутрішніх справ Білорусі, станом на 14.00 17 серпня у слідчих ізоляторах Білорусі залишається 122 затриманих на акціях протесту.
Депутати Європарламенту не визнали результатів виборів президента Білорусі, оскільки вони були несправедливими і не заслуговують на довіру, й оголосили Лукашенка персоною нон ґрата в Євросоюзі.