Російська актриса Катерина Шмакова попросила вибачення за зіграну роль білоруски-протестувальниці у програмі “Международная пилорама” Тиграна Кеосаяна. У сюжеті Шмакова скаржилася на малу оплату за участь у протестах і говорила, що вийшла на вулицю познайомитися зі співробітником ОМОН.
“Мужики там міцні, уже обіймуть – то обіймуть… До речі, я ще незаміжня”, – говорить героїня передачі.
https://www.facebook.com/evgeny.erlich/videos/3530184573666635/
На запитання Кеосаяна, чого їй не вистачає, артистка відповіла: “Грошей”. Вона зізнається також, що ніде не працює.
“Чесно, циц..ки маленькі… А ти бачив де-небудь мітинг проти маленьких циц…ок?” – запитує Шмакова ведучого після його запитання про мету участі в мітингу.
Вибачення за цей випуск актриса записала сьогодні у відеоролику й опублікувала у Facebook
“Я прошу вибачення публічно перед усіма людьми Білорусі, жінками. Мені соромно за те, що я зробила. Особисто моя мораль була порушена, і я це зробила. Виправдовувати себе тим, що я отримую текст за три хвилини до мотора [початку зйомок] уже не важливо”, – сказала Шмакова.
https://www.facebook.com/100005358310238/videos/1437764449745485/
“Це було жахливо, жахливо безбожно з мого боку”, – резюмує актриса.
Програма Кеосаяна виходить на НТВ. Її художній керівник – дружина Кеосаяна, головна редакторка каналу RT Маргарита Симоньян. У тому шоу зі своєрідним гумором коментують політичні події.
У Білорусі з 9 серпня тривають акції протесту проти влади через фальсифікацію президентських виборів. За офіційними даними Центрвиборчкому, перемогу в них здобув чинний президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. Загалом на акціях протесту затримали понад 10 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Литва, Латвія та Естонія 31 серпня першими у світі ввели персональні санкції для влади Білорусі після виборів і придушення мирних протестів у країні. Балтійські держави зробили персонами нон ґрата 30 білоруських чиновників, зокрема Лукашенка.
Окрім того, країни Балтії домовилися про припинення торгівлі електроенергією з Білоруссю після запуску Білоруської АЕС.
Міністри закордонних справ країн Євросоюзу 28 серпня домовилися ввести санкції проти білоруських високопосадовців через фальсифікації виборів і насильство проти мітингувальників. Вони почнуть діяти не пізніше ніж 21 вересня, говорив міністр закордонних справ Чехії Томаш Петржичек.
Україна ухвалить рішення про санкції проти Білорусі, коли обмеження введе ЄС, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.