Росія заблокувала дистанційне голосування в Генасамблеї ООН

Росія разом із Венесуелою, Іраном і Кубою порушили так звану процедуру умовчання під час ухвалення ініціативи про введення тимчасових положень про дистанційне голосування Генасамблеї ООН у період пандемії. Про це “Укрінформу” повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

“Україна стурбована тим, що сьогодні не вдалося схвалити рішення про запровадження тимчасової процедури дистанційного голосування у Генеральній Асамблеї ООН”, – заявив Кислиця.

Він підкреслив, що в умовах нинішньої надзвичайної ситуації та пандемії Генасамблея залишається обмеженою у виконанні покладених на неї повноважень відповідно до Статуту ООН.

Наступного тижня ООН відзначатиме річницю ухвалення своєї Хартії. У зв’язку з цим постійний представник України підкреслив, що положення основоположного документа “не лише ігноруються, але й грубо порушуються одним постійним членом Ради Безпеки”.

“Україна разом із нашими партнерами та іншими прогресивними членами Організації докладатиме зусиль із метою поновлення повноцінної діяльності Генеральної Асамблеї у часи, коли міжнародне співтовариство очікує від неї рішучих та практичних кроків з протидії пандемії, а також розв’язання інших проблем, які лише загострилися під час COVID-19”, – підкреслив постійний представник України при ООН.

26 березня президент Росії Володимир Путін запропонував ввести мораторій на економічні санкції в межах боротьби з пандемією коронавірусу у світі.

25 березня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в телефонній розмові з главою МЗС Єппе Кофодом заявив, що Росія намагається маніпулювати пандемією і закликати до зняття санкцій під прикриттям гуманітарних міркувань.

Цього року щорічне пленарне засідання Генасамблеї ООН заплановано на 22–29 вересня. Воно може відбутися в онлайн-режимі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *