Родичі загиблих під час рейсу МН17 впевнені, що після позову Нідерландів до Європейського суду з прав людини проти РФ через збитий літак Росії буде “все важче заперечувати свою причетність” до трагедії.
Про це сказав член правління фонду “Авіакатастрофа” Антон Котте, який втратив у катастрофі старшого сина, невістку та шестирічного онука, передає Укрінформ.
“Для нас дуже важливо, що уряд Нідерландів пішов на цей крок. Росії з кожним новим кроком буде все важче і важче заперечувати свою причетність”, – зазначив Котте.
Він також наголосив, що усі причетні до трагедії мають відповісти за збитий МН17.
Нагадаємо, Нідерланди ухвалили рішення подати позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти Росії через збитий шість років тому над окупованою частиною Донбасу пасажирський літак рейсу МН17.
“Досягнення справедливості для 298 загиблих у трагедії MH17 та їхніх родичів є і залишатиметься пріоритетом уряду. Крок, який ми робимо сьогодні, подаючи справу до ЄСПЛ і тим самим максимально підтримуючи скарги родичів загиблих, наближає нас до цієї мети”, – наголосив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок.
У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно обвинуватили Росію у причетності до катастрофи рейсу МН17.
У березні цього року Окружний суд Гааги розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17 у небі над Донбасом. Для розгляду справи MH17 судовий комплекс “Схіпхол”, що розташований за 50 км від Гааги, зарезервовано на рік.
19 червня 2019 року Міжнародна спільна слідча група назвала імена чотирьох чоловіків, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування “Бука”. Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони “ДНР” Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ генштабу збройних сил РФ, глава “РУ ДНР” Сергій Дубинський, підполковник-спецпризначенець ГРУ Олег Пулатов (усі — громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці “ДНР”.
Пасажирський Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над окупованою частиною Донбасу 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.
Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак рейсу MH17 був збитий зенітно-ракетним комплексом “Бук”, який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.