Резніков: Безпечна реінтеграція Донбасу займе мінімум 25 років

Повернення під контроль України окупованої території Донбасу може зайняти більше ніж 25 років. Про це 11 липня заявив “Главкому” віцепрем’єр-міністр України – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

“Сьогодні робимо все, аби дати шанс “Мінську”, який давно був утрачений – у кінці 2015 року. Це взагалі ревіталізація того, хто вже спочив у бозі. Не все вдається одразу, і тому я кажу, що Україна має бути готова до того, що безпечна реінтеграція – це надовго”, – сказав він.

Навіть найпрозоріші вибори на Донбасі поки ситуації не змінять, вважає Резніков.

“Навіть якщо ми завтра проведемо вибори на тих територіях, а це значить, що вони будуть вільними від окупаційних військ і там не буде незаконних збройних формувань, майорітимуть українські прапори, – ця територія ще довго буде залишатися територією війни. Як із точки зору замінування, так і в ментальності людей”, – пояснив він.

За словами Резнікова, зараз в ОРДЛО є деякі молоді люди, які ненавидять Україну і сумують за Радянським союзом.

“Тому безпечна реінтеграція займе мінімум років 25. Це одне покоління має змінитися, коли ми з вами зможемо сказати, що відновлений контроль на тих територіях із боку української влади призведе також до подолання руйнації того розбрату в головах, який там є. Бо там народилися діти, які не знають, що таке вільна Україна, і сьогодні вже у школу йдуть. Тому це надовго в будь-якому варіанті, і ми маємо до цього готуватися”, – зазначив міністр.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) та “Нормандської четвірки” (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів “Нормандської четвірки”. У підсумковому комюніке зазначено, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою “всіх на всіх” до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей” та розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості було виконано частково. Очікували, що наступний саміт відбудеться в березні – квітні 2020 року, однак цього не сталося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *