Раптове списання всіх старих вагонів є неприпустимим, потрібно встановити перехідний період – ексміністр інфраструктури

Ініціатива Мінінфраструктури миттєво списати старі вагони є непродуманою і може спричинити проблеми на ринку перевезень. Потрібно встановити перехідний період. Про це заявив ексміністр інфраструктури Володимир Омелян в ефірі телеканала “Україна 24”, коментуючи ініціативу міністерства обмежити строк експлуатації вантажних вагонів.

“Це очевидно непродумане рішення з боку Міністерства інфраструктури і “Укрзалізниці”. Усі розуміють бажання і бізнесу, і регулятора, щоб користувалися новими вагонами і нормальною швидкістю, бо за нормативами в нас зараз швидкість упала в декілька разів, і скільки нових вагонів не будуй, вони перетворяться на колеса. Але в часи кризи не можна раптово переходити на новий формат і казати, що все, із завтрашнього дня користуються новими вагонами або кількарічними вагонами”, – сказав Омелян.

За його словами, неможливо швидко оновити рухомий склад, на це немає ні коштів у бізнесу, ні потужностей, щоб побудувати значну кількість вагонів. На думку ексміністра, уряд має встановити перехідний період для впровадження такого рішення.

“Кабінет Міністрів повинен урахувати позицію бізнесу і провести переговори з ним, з “Укрзалізницею”, з Міністерством інфраструктури. І встановити необхідний перехідний період на час, коли бізнес буде мати за можливе після виходу із затяжної економічної кризи в нашій державі знайти необхідні кошти і поступово перебудовувати рухомий склад”, – пояснив Омелян.

Він додав, що “Укрзалізниця” має провести незалежний технічний аудит рухомого складу і особливо – колій та інфраструктури, адже останнім часом почастішали випадки сходження вагонів і займання локомотивів. І тільки після цього ухвалювати рішення щодо варіантів його оновлення.

Міністерство інфраструктури 12 жовтня опублікувало проєкт наказу про обмеження в Україні строку експлуатації вантажних вагонів.

Списання вагонів через скорочення строку експлуатації змусить “Укрзалізницю” купувати нові, хоча значно важливіше спрямовувати інвестиції на оновлення залізничної інфраструктури. Таку думку висловив президент об’єднання “Укрметалургпром” Олександр Каленков, коментуючи намір Мінінфраструктури скоротити строк експлуатації вагонів.

Президентка асоціації “Укрвідтранс”, яка об’єднує операторів вантажних залізничних перевезень, Наталія Петриченко заявила, що намір Мінінфраструктури скоротити строк експлуатації вантажних вагонів порушує європейські директиви. Віцепрезидент Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов назвав наміри Мінінфраструктури “дуже дивним рішенням”, зазначивши, що вагони потрібно списувати з огляду на їхній технічний стан, а не строк експлуатації.

Народний депутат України від “Слуги народу”, член комітету з питань транспорту та інфраструктури Олександр Скічко заявив у Facebook, що така ініціатива Мінінфраструктури призводить до списання 89 тис. вагонів, що спричинить дефіцит рухомого складу і як наслідок – колапс у промисловості й агросекторі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *