БМП Marder 1A3 десантно-штурмових військ Збройних сил України
У попередніх пакетах також були бронемашини. Частину придбали на ринку і відремонтували, частина — з наявності Бундесверу.
Тепер у розпорядженні Сил оборони буде приблизно 130 «куниць». Є дані про безповоротні втрати чотирьох з них, ще шість потрапили на фото й відео як пошкоджені, поламані й залишені — що з ними, наразі незрозуміло.
Але більшість готові до бою. Німеччина значно посилює Сили оборони: 120 БМП — це чотири батальйонні комплекти.
Стратегічне постачання для механізованих частин — по суті, дві бригади змішаного складу з двома важкими батальйонами і чотирма батальйонами на БТР М-113 з тих, що ремонтує Німеччина, взявши з наявності Данії.
Це якщо формувати тільки з гусеничною технікою, а можна комбінувати з колісною — такі бригади є в багатьох країнах.
Загалом, Marder-1А3 — чудова модернізація, з лазерними далекомірами, комплектами навісної броні, тепловізором і нічним каналом у навідника, дублювальною системою прицілювання в командира, гарною цифровою рацією та ПТРК другого покоління Milan.
Башта Мардер 1А3 з броненакладками по периметру, комплекс озброєння — гармата Rh202, ПТРК Milan й оптичні приціли
Підкаліберні 20 мм снаряди можуть пробивати в борт танки, а Milan здатен узяти в лоб на ТВД усе, крім найсучасніших машин, — усілякі Т80БВ, Т-62 і Т-55 з трави страждатимуть.
У будь-якому разі противник ставить на «урали» корабельні бомбомети, використовує китайські гольфкари, переробляє МТЛБ і кидає в бій штучні прототипи не від хорошого життя.
Москва обов\’язково надірветься
Багато хто зневірився після падіння Авдіївки та виходу противника до околиці Красногорівки, але стратегічно ці населені пункти були втрачені як центри логістики та виробництва в той момент, коли почалася облога — той самий АКХЗ фізично евакуювали 7 листопада 2023 року.
Там не виробляють ні бронемашин, ні пайків, ні розчинів для інфузій і перев’язувальних засобів, ні боєприпасів, а люди після місяців боїв здебільшого евакуйовані.
Так, евакуація призведе до страждань мирного населення та зростання бідності, але на армію це швидко не вплине.
Працівник Rheinmetall працює над модернізацією німецької бойової машини піхоти Marder, Унтерлюс, Німеччина, 6 червня 2023 року.
Таргетувати виробництво для нас у країнах ЄС вони не можуть. Дзеркальна ситуація з ДНР і ЛНР — хоч би які Горлівки ми не взяли в напівоточення, але на здатність вести війну проксі РФ вплинути ми не могли.
Затяжна війна на виснаження як вона є.
Ворог наступає. Тому ми маємо воювати як держава, а не як угруповання волонтерів
З приводу того, що Німеччина шукає по світу додаткові батареї Patriot. Це здається дивним лише на перший погляд. Бо це не рідкість, коли країни займаються реекспортом.
Коли в когось війна, а когось її не намічається, саме час робити гроші. Наприклад, у Йорданії батареї саме з колишньої наявності Німеччини.
Якщо нам потрібні саме РАС-3 (у йорданців попередня ітерація), то німці здатні модернізувати їх на своїх потужностях, тим більше, що європейський підрозділ корпорації Rayteon готується випускати до 2027 року і ракети, і пускові установки. Плюс освоїли локалізацію ПУ в Польщі. Взяти для модернізації батареї та передати із наявності ЄС — теж реально.
ЄС має головне — кошти і коаліцію з десятків країн. Кожна з яких здатна за рахунок власних ресурсів займатися пошуком озброєнь на вторинному ринку.
Дві пускові установки зенітно-ракетних систем «Patriot » під час навчань протиповітряної оборони на авіабазі Сауляй, Литва, 20 липня 2017 р.
У держав Заходу та монархій Затоки понад 140 батарей Patriot — щось знайдеться обов’язково.
З украй необхідного нам у попередніх пакетах були гусеничні бронетранспортери Warthog — 9 у вигляді КШМ та 5 у вигляді ремонтно-евакуаційних машин.
Ці верткі, рухливі, із запасом 400 км ходу, плаваючі і вантажопідйомні (6.3 тонни) апарати використовують і як носії ПТРК і автоматичних гранатометів, як і ядро взводу ППО, як і БТР на 12 бійців.
Але німці явно роблять акцент на управлінні, логістиці, а також на інженерно-саперному оснащенні.
У найсвіжішому пакеті допомоги — 2 інженерні машини Wisent 1, 11 мобільних систем розмінування, 3 мінні трали. У попередньому пакеті — 10 мінних тралів, 6 інженерних машин Wisent 1 з вбудованим відвалом для розмінування, ремонтно-евакуаційна машина.
В принципі, можна використовувати ті ж Warthog як носій міномета, але підвіз боєкомплекту, евакуація підбитої техніки в тил, санітарна евакуація і управління матимуть більший вплив, ніж півтора десятка вогневих точок.
Машина розмінування Wisent 1 на базі у Фленсбурзі, Німеччина, 20 червня 2023 р.
70 станкових 40 мм гранатометів та 2056 одноразових 90-мм гранатометів “Матадор” — важка піхотна зброя “останнього кілометра”. Зважаючи на те, що вже не перша і не друга російська колона з батальйоном на марші доїжджають і до позицій Сил оборони просто дорогою, незважаючи на ураження дронами та артилерійським вогнем, це буде не зайвим.
40-мм гранатомети НАТО мають у своєму розпорядженні боєприпаси, які здатні пробивати в лоб російські БМП і БТР. При цьому в доктрині вони займають нішу між кулеметом і протитанковим гранатометом, дозволяючи створити “потік вогню” по піхоті яка спішується, і одночасно вивести з ладу легку техніку.
“Матадори” можуть пробивати 500 мм броні, одночасно працюючи і проти укріплених будівель та піхоти, бо у них дворежимна боєголовка.
гранатомет Matador на службі ЗСУ
Так само в останніх пакетах було 30 БПЛА Vector, 60 RQ-35 Heidrun, системи РЕБ та 140 аналізаторів сигналу, що попереджають про дрони. Німці передають дрони-розвідники, камікадзе вони до війни не виготовляли і кожна країна постачає те, в чому вона традиційно сильна. Німці гарні в розвідувально-ударних комплексах — зв’язці своїх САУ з “очима” в небі.
Німеччина продовжує підтримувати Україну у війні та планомірно нарощує виробництво боєприпасів (ще 6 тисяч 155 мм. снарядів), передає тризначне число БМП, постачає дефіцитні ракеті до ППО та важке піхотне озброєння, “очі” та засоби боротьби з ворожими пташками. Це неоціненна допомога зараз, поки США загрузли у внутрішньополітичній боротьбі.
дрони-розвідники RQ-35 Heidrun