Рада замість 490 створила в Україні 136 районів. Повний список

На засіданні 17 липня Верховна Рада ухвалила за основу й у цілому проєкт постанови №3650, якою ліквідувала 490 районів в Україні і створила замість них 136, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.

Реформа адміністративно-територіального устрою стосується всієї території України, зокрема окупованих Росією Криму та частини Донбасу.

Постанову підтримали 238 депутатів, переважно – зі “Слуги народу”. “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина” і “Голос” розкритикували документ і не дали за нього жодного голосу. “Батьківщина” пообіцяла звернутися в Конституційний Суд.

Видання “ГОРДОН” публікує повний список районів, які мають з’явитися в Україні після реформи:

Автономна Республіка Крим – 10 районів: Бахчисарайський, Білогірський, Джанкойський, Євпаторійський, Керченський, Курманський, Перекопський, Сімферопольський, Феодосійський і Ялтинський; Вінницька область – шість районів: Вінницький, Гайсинський, Жмеринський, Могилів-Подільський, Тульчинський і Хмільницький; Волинська область чотири райони: Володимир-Волинський, Камінь-Каширський, Ковельський та Луцький; Дніпропетровська область сім районів: Дніпровський, Кам’янський, Криворізький, Нікопольський, Новомосковський, Павлоградський і Синельниківський; Донецька область – вісім районів: Бахмутський, Волноваський, Горлівський, Донецький, Кальміуський, Краматорський, Маріупольський і Покровський; Житомирська область чотири райони: Бердичівський, Житомирський, Коростенський і Новоград-Волинський; Закарпатська область – шість районів: Берегівський, Мукачівський, Рахівський, Тячівський, Ужгородський та Хустський; Запорізька область – п’ять районів: Бердянський, Василівський, Запорізький, Мелітопольський і Пологівський; Івано-Франківська область – шість районів: Верховинський, Івано-Франківський, Калуський, Коломийський, Косівський і Надвірнянський; Київська область – сім районів: Білоцерківський, Бориспільський, Бучацький, Вишгородський, Обухівський, Переяславський і Фастівський; Кіровоградська область – чотири райони: Голованівський, Кропивницький, Новоукраїнський та Олександрійський; Луганська область вісім районів: Алчевський, Довжанський, Луганський, Ровеньківський, Сватівський, Сєвєродонецький, Старобільський і Щастинський (з адміністративним центром у Новоайдарі); Львівська область – сім районів: Дрогобицький, Золочівський, Львівський, Самбірський, Стрийський, Червоноградський і Яворівський; Миколаївська область чотири райони: Баштанський, Вознесенський, Миколаївський та Первомайський; Одеська область – сім районів: Березівський, Білгород-Дністровський, Болградський, Ізмаїльський, Одеський, Подільський і Роздільнянський; Полтавська область – чотири райони: Кременчуцький, Лубенський, Миргородський і Полтавський; Рівненська область – чотири райони: Вараський, Дубенський, Рівненський і Сарненський; Сумська область – п’ять районів: Конотопський, Охтирський, Роменський, Сумський та Шосткинський; Тернопільська область – три райони: Кременецький, Тернопільський і Чортківський; Харківська область – сім районів: Богодухівський, Ізюмський, Красноградський, Куп’янський, Лозівський, Харківський та Чугуївський; Херсонська область п’ять районів: Бериславський, Генічеський, Каховський, Скадовський і Херсонський; Хмельницька область – три райони: Кам’янець-Подільський, Хмельницький і Шепетівський; Черкаська область чотири райони: Звенигородський, Золотоніський, Уманський і Черкаський; Чернівецька область – три райони: Сторожинецький, Хотинський та Чернівецький; Чернігівська область – п’ять районів: Корюківський, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Прилуцький та Чернігівський.

У Міністерстві розвитку громад і територій пояснили, що одна з причин, із яких розділення на райони вирішили змінити, – “величезні диспропорції в параметрах існуючих районів, що не відповідає сучасним вимогам для організації ефективної місцевої влади”.

Найменший за кількістю жителів район України – Поліський (Київська область). У ньому, за даними станом на 1 січня 2019 року, жили 5622 людини. У найбільшому районі України – Харківському – у 30 разів більше жителів (182 100). Після реформи на кожен район припадатиме щонайменше ≈150 тис. осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *