На засіданні 15 липня Верховна Рада ухвалила рішення відкласти розгляд проєкту постанови №3650 про створення та ліквідацію районів, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.
Він був у порядку денному на сьогодні, але заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко запропонував депутатам зняти документ із розгляду.
Проєкт постанови про скорочення кількості районів Кабмін затвердив у червні і того самого місяця подав його на розгляд парламенту.
Документ передбачає створення в Україні 129 районів замість наявних 490. 17 районів зі 129 будуть на окупованій території Криму й Донбасу.
Наприклад, замість 20 районів Хмельницької області пропонують створити п’ять районів, а в Житомирській замість 23 – чотири.
Із критикою законопроєкту виступили опозиційні фракції, зокрема “Європейська солідарність” і “Батьківщина”.
Народний депутат від “Європейської солідарності” Микола Княжицький заявив, що ліквідація наявних районів призведе до управлінського хаосу.
“Я розумію, що є Центральна Україна, Запоріжжя, де великі райони перетворилися на громади і, можливо, їм і не потрібно зберігати окремі райони. Але нам пропонують проголосувати за райони без розуміння їхніх повноважень. Подивіться, який абсурд відбувається: над Львовом створюється Львівський район, де голова райдержадміністрації керуватиме мером”, – сказав Княжицький.
У Міністерстві розвитку громад і територій заявили, що одна із причин, через яку поділ на райони вирішили змінити, – “величезні диспропорції в параметрах існуючих районів, що не відповідають сучасним вимогам для організації ефективної місцевої влади”.
Найменший за кількістю жителів район України – Поліський (Київська область). У ньому, за даними станом на 1 січня 2019 року, жило 5622 людини. У найбільшому районі України – Харківському – у 30 разів більше жителів (182 100). Після реформи на кожен район припадатиме мінімально приблизно 150 тис. осіб.