Рада ухвалила закон про оборонні закупівлі. В "Укроборонпромі" його назвали "тихою революцією"

Верховна Рада України на засіданні 17 липня ухвалила закон “Про оборонні закупівлі”. Як повідомляє кореспондент видання “ГОРДОН”, проєкт №2398-д у другому читанні й у цілому підтримали 276 народних депутатів.

Заступник гендиректора державного концерну “Укроборонпром” Мустафа Найєм заявив, що ухвалення документу – “поворотна точка для всієї оборонно-промислової галузі”. За його словами, новий закон “у корені змінює підходи до ціноутворення, контролю якості та взаємовідносин замовників і виробників озброєнь та військової техніки”.

“Революції бувають різними: гучними, на вулицях, із палаючими очима, а бувають тихими, на папері, із затамованим подихом і системними наслідками. […] Багато з нововведень є революційними – галузь чекала їх роками”, – підкреслив він у Facebook.

Зокрема, зазначив Найєм, цей закон передбачає такі зміни:

нівелює численні корупційні ризики під час проведення оборонних закупівель і розділяє всі оборонні закупівлі на відкриту та закриту частини, що унеможливить маніпуляції з непрозорим добором виконавців та визначенням ціни закупівель; тепер під час вибору виконавців оборонного замовлення застосовуватимуть критерій “вартість життєвого циклу” продукції оборонного призначення, що відповідає найкращим стандартам країн – членів НАТО і ЄС; передбачає поступовий перехід до державного підтвердження якості на основі підходів, які використовують у країнах НАТО; план оборонних закупівель формуватимуть на трирічний період, що значно спростить планування виробництва; виконавців та постачальників оборонного замовлення будуть визначати автоматизованою системою електронного реєстру; постійний та проміжний контроль усіх ланок виробництва, що часто призводило до корупційних ризиків, поетапно буде замінено на систему сертифікації якості продукції; систему військових прийомок буде замінено на нову систему контролю якості, яку забезпечуватиме новий створений спеціальний орган гарантування якості продукції; ціноутворення за розрахунково-калькуляційними матеріалами замінять на нове (його має розробити Кабінет Міністрів); закон пропонує встановлювати фіксований рівень рентабельності оборонних контрактів і не допускає можливості її регулювання рішеннями замовника за власним розсудом.

https://www.facebook.com/Mustafanayyem/posts/10218658261473756

Підприємства “Укроборонпрому” займаються розробленням та виготовленням зброї й техніки, науковою діяльністю та експортно-імпортними операціями. До складу концерну входить 10 конструкторських бюро. На підприємствах “Укроборонпрому” працює приблизно 80 тис. осіб, ідеться на його сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *