Рада рекомендувала президенту створити й очолити Нацштаб із протидії біологічним загрозам

Верховна Рада України на засіданні 20 жовтня рекомендувала президенту Володимирові Зеленському створити й очолити Національний штаб із протидії біологічним загрозам, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.

За відповідний проєкт постанови № 4228 проголосувало 308 нардепів. Рада ухвалила постанову за скороченою процедурою.

Згідно з пояснювальною запискою, постановою депутати рекомендують президентові створити Нацштаб із протидії біологічним загрозам, який має спрямувати координаційні зусилля на заходи з оперативного реагування на поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

Одна зі співавторок проєкту постанови, лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко, презентуючи ініціативу в парламенті, сказала: “У цій постанові перше, що ми робимо – міняємо місцями: ми хворих залишаємо вдома, тестування – вдома, лікування – вдома або у стаціонарі, щоб їм не потрібно було їздити містом для отримання допомоги. А здорових людей – в усі засоби захисту: маски, рукавички, ласти, космічні костюми – і на роботу, працювати і жити нормальним життям”.

Вона розповіла, що постанова передбачає відкриття гарячої лінії для громадян, які захворіли на COVID-19, або тих, хто має симптоми хвороби.

Крім того, згідно з документом, Нацштаб має забезпечити безкоштовні діагностику і тестування на COVID-19. Для цього потрібно, зокрема, створити мережу лабораторій загальною потужністю понад 100 тис. тестів на добу. Пріоритетними названо закупівлю й установку обладнання для ПЛР-тестування. Час забору біологічного матеріалу для аналізів у хворого не має перевищувати чотирьох годин після його звернення на гарячу лінію, йдеться в документі.

“Постанова: безкоштовні тести для тих, у кого є симптоми, безкоштовні ліки для тих, хто лікується амбулаторно, безкоштовна діагностика всім, хто лікується на стаціонарі й амбулаторно. 300% доплати медикам і немедичним працівникам, які мають контакти із хворими, 15 мінімальних прожиткових рівнів  страховка медикам, якщо вони захворіли, розгортання лабораторних мереж […] і повне бюджетне фінансування”, – розповіла Тимошенко в Раді.

Постанову ще не підписали спікер Ради і президент. Вона набуде чинності наступного дня після опублікування.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. У березні Україна ввела карантин.

Протягом останньої доби в Україні померла рекордна кількість пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19 – 113. Загальна кількість зафіксованих випадків інфікування сягнула 309 107.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *