Рада ЄС затвердила 14-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у відповідь на агресію Росії проти України, йдеться в повідомленні пресслужби Ради ЄС від 24 червня.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; order: -2; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }
За даними відомства, «ці санкції завдадуть подальшого удару по режиму Путіна й тих, хто підтримує його незаконну, неспровоковану і невиправдану агресивну війну проти України».
14-тий пакет зокрема включає обмежувальні заходи щодо 116 фізичних та юридичних осіб, «відповідальних за дії, що підривають або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України».
У Раді ЄС кажуть, що заборонять послуги з перевантаження російського зрідженого природного газу на території Євросоюзу з метою транспортування в інші країни. Це охоплює як перевезення з судна на судно, так і перевезення з судна на берег, а також операції з перевантаження.
«Це не вплине на імпорт, а лише на реекспорт до третіх країн через ЄС», – наголосили у відомстві.
Крім того, ЄС заборонить нові інвестиції, а також надання товарів, технологій і послуг для завершення споруджуваних проєктів щодо зрідженого природного газу, таких як Arctic LNG 2 і Murmansk LNG. Вводяться обмеження на імпорт російського газу через термінали ЄС, не підключені до системи природного газу.
Щоб «допомогти протидіяти реекспорту бойових товарів, знайдених в Україні або критичних для розвитку російських військових систем», було вирішено, що оператори ЄС, які продають такі бойові товари третім країнам, повинні запровадити механізми «належної обачності», здатні ідентифікувати та оцінити ризики реекспорту до Росії, та знизити їх.
Також компанії ЄС тепер відповідальні за те, щоб їхні «дочки» в третіх країнах не обходили санкції проти РФ.
Крім того, оператори з ЄС,» які передають промислове ноу-хау для виробництва бойових товарів комерційним партнерам із третіх країн, тепер повинні будуть включити договірні положення, щоб гарантувати, що таке ноу-хау не буде використовуватися для товарів, призначених для Росії».
Також Рада ЄС вирішила заборонити використання «Системи передачі фінансових повідомлень» (SPFS), спеціалізованого сервісу обміну фінансовими повідомленнями, розробленого Центробанком Росії для нейтралізації ефекту обмежувальних заходів.
Крім того, операторам ЄС заборонили здійснювати транзакції з особами, які входять до списку тих, хто використовує SPFS за межами Росії.
Крім того, Рада запроваджує заборону на операції з цільовими кредитними та фінансовими установами та постачальниками криптоактивів, заснованими за межами ЄС, якщо ці організації сприяють транзакціям, що підтримують оборонно-промислову базу Росії шляхом експорту, постачання, продажу, передачі або транспортування до РФ товарів і технологій подвійного призначення, чутливих предметів, бойових товарів, вогнепальної зброї та боєприпасів.
Раніше 20 червня бельгійське головування у Раді ЄС повідомило, що посли країн Євросоюзу погодили 14-й пакет санкцій проти Росії. Агенція Reuters повідомляла, що країни Євросоюзу не змогли ухвалити новий пакет санкцій через дії Німеччини, яка затягувала процес.
Останній – 13-й – пакет санкцій Рада ЄС схвалила у лютому напередодні річниці повномасштабного вторгнення РФ. Він передбачав обмеження проти 106 людей та 88 юридичних осіб, «відповідальних за підрив чи загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України».
Пріоритетними для цих санкцій були військова та оборонна галузі Росії та причетні до постачання туди ракет від КНДР, а також відповідальні за депортацію та військове «перевиховання» українських дітей.