"Звичайна математика". За 15 років Україна не зможе виплачувати пенсії – Шмигаль

За 15 років Україна не зможе виплачувати пенсії своїм громадянам. Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, коли читав лекцію в університеті “Львівська політехніка”. Трансляцію вели на каналі Кабміну в YouTube.

“Стара Європа й Україна, як її частина, себе не відтворює, нація старіє. Це проблема людського капіталу”, – сказав він.

Шмигаль прогнозує, що за 15 років співвідношення працездатного населення до пенсіонерів оцінюватимуть як один до двох.

“Це означає, що прийдеться податки вдвічі збільшити, щоб компанії могли утримувати пенсіонерів на сьогоднішньому рівні. А якщо ми хочемо більше, то треба ще більше податки збільшити. […] Звичайно, збільшення удвічі або ще більше неможливе. Ми не зможемо платити пенсії майбутнім пенсіонерам через років 15. Це звичайна математика й економічна демографія. Що потрібно робити? Є різні підходи”, – сказав Шмигаль.

Він зазначив, що відсутність накопичувальної пенсійної системи вважає одним зі злочинів проти України.

“Кожен із нас має подбати про свою пенсію, напевно, вже з молодого віку. Ми будемо створювати накопичувальну систему вже з наступного року. Тобто кожен з вас може накопичувати собі пенсію і буде мати якусь невелику соціальну пенсію, як у розвинених країнах, яку дає держава, і свої кошти – такі, які створите”, – сказав він студентам.

За даними Пенсійного фонду, всього в Україні понад 11,2 млн пенсіонерів. Із них більше ніж 8,4 млн отримують пенсію за віком, середній розмір якої становить 3166,53 грн.

Розмір мінімальної пенсії в Україні з 1 вересня становить 2 тис. грн.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *