Лідери Європейського союзу не уникають критики української влади. Таку думку в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” висловив заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква, коментуючи думку, що відсутність критичних зауважень на адресу Києва за підсумками брюссельського саміту Україна – ЄС є наслідком небажання Брюсселя псувати відносини з Україною.
“Інститути ЄС – це не якісь сентиментальні органи або люди, які робитимуть якісь поблажки. Була чесна, відкрита розмова. І на саміті, на пленарному засіданні президент [Володимир] Зеленський розмовляв тет-а-тет із [президентом Європейської ради] Шарлем Мішелем. Тому жодних поблажок Україні не було. А те, що має бути оцінено як прогрес, було оцінено”, – сказав Жовква.
За його словами, на саміті в Брюсселі говорили і про певні критичні речі, наприклад, про антикорупційну інфраструктуру.
“Для ЄС важливо, щоб антикорупційна політика і надалі здійснювалася, щоб діяльність антикорупційних органів була незалежною. І президент Зеленський вкотре запевнив, що він – абсолютний прихильник цієї політики, і незалежність діяльності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури буде абсолютно забезпечена. ЄС почув і погодився з цією позицією”, – запевнив чиновник.
6 жовтня у Брюсселі відбувся відкладений через пандемію коронавірусу саміт Україна – ЄС. У Європейському союзі запевнили, що безвізовому режиму нічого не загрожує, тому що Україна виконує всі необхідні критерії.
За підсумками саміту у Брюсселі Україна і Європейський союз домовилися про оновлення Угоди про асоціацію. Згідно з текстом документа, сторони очікують подальшого посилення економічної інтеграції та зближення регулювання в межах угоди в кількох сферах: цифровий ринок, захист довкілля, боротьба зі змінами клімату, фінансове співробітництво.
У підсумковій заяві саміту у Брюсселі вказано, що Європейський союз і надалі підтримуватиме Україну у протидії гібридним загрозам. ЄС підтвердив рішуче засудження порушення суверенітету і територіальної цілісності України.