"Вироку ще немає". Стефанчук повідомив, що суд розглядає справу про кнопкодавство в Раді

Стосовно одного з народних депутатів України відкрито справу про кнопкодавство. Про це віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив “Радіо Свобода” в інтерв’ю, яке було опубліковано 27 червня.

Він зазначив, що йдеться про порушення, зафіксоване вже після ухвалення закону про відповідальність за кнопкодавство.

“Я знаю, що один є. І я знаю, що справа по цьому слухається. Кінцевого вироку немає ще суду”, – сказав Стефанчук.

Віцеспікер підтвердив, що йдеться саме про народного депутата України, але його прізвище назвати відмовився.

“Після того, як цей закон вступив у силу, і ми дали всім ЗМІ можливість спостерігати за цим процесом та бути такими викривачами кнопкодавців, то на моїй пам’яті, здається, більше фактів кнопкодавства не було. Якраз це пов’язується з моментом вступу цього закону в силу”, – зазначив він.

Стефанчук підкреслив, що Рада пішла “за іншою формулою”, щоб запровадити відповідальність за неособисте голосування.

“Нам неважливо, яким буде розмір кримінальної відповідальності, факт кримінальної відповідальності є підставою для позбавлення особи статусу народного депутата. Тому що, щоб інше зробити, нам треба вносити зміни до Конституції. А це, ви розумієте, дві сесії підряд, бо ми повинні пройти висновок КСУ, тому ми пішли іншою формулою: наявність кримінальної справи, вирок суду є підставою для позбавлення народного депутата його мандата”, – пояснив віцеспікер.

17 вересня 2019 року Стефанчук подав у Раду законопроєкт про відповідальність за кнопкодавство. У першому читанні парламент підтримав документ 29 жовтня, у другому – 19 грудня.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон 13 січня 2020 року.

Закон вводить кримінальну відповідальність за умисне голосування парламентарієм на пленарному засіданні Верховної Ради замість іншого народного депутата (неперсональне голосування). Таку дію каратимуть штрафом від 3 тис. до 5 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 51 тис. до 85 тис. грн).

У лютому Офіс генпрокурора повідомив про відкриття кримінального провадження за неперсональне голосування одного з нардепів. Прізвища депутата в ОГП не озвучили.

21 лютого рух “Чесно” повідомив, що позафракційний народний депутат Владислав Поляк неодноразово голосував і на своєму пульті, і на пульті праворуч від себе під час розгляду поправок до проєкту закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Місце праворуч від Поляка закріплено за депутатом від групи “Довіра” Василем Петьовкою, зазначили в “Чесно”.

Поляка було обрано нардепом у мажоритарному окрузі №73 в Закарпатській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *