"Вимагаємо відставки Лукашенка". Найбільший нафтопереробний завод Білорусі приєднався до страйку

Білоруський нафтопереробний завод “Нафтан” приєднався до страйку і висунув низку вимог до влади. Про це під час мітингу 17 серпня повідомила начальниця відділу реалізації нафтопродуктів підприємства Ольга Бритікова, відео зі зверненням опубліковано на YouTube-каналі “TUT.BY. Политика”.

“Ми вимагаємо відставки Лукашенка Олександра Григоровича з посади президента Республіки Білорусь у зв’язку з втратою довіри”, – заявила вона.

За словами Бритікової, працівники також вимагають відставки голови ЦВК Білорусі Лідії Єрмошиної, а також звільнення всіх політв’язнів і затриманих під час цієї президентської кампанії і мирних акцій протесту, пов’язаних із нею; припинення насильства і переслідування з боку співробітників силових структур на адресу мирних громадян; розслідування всіх випадків насильства над мирними протестувальниками і притягнення до відповідальності винних; проведення нових, чесних і прозорих виборів із допуском міжнародних і незалежних спостерігачів і прозорим підрахунком голосів.

Підприємство продовжує працювати у штатному режимі, заявила глава відділу.

“Нафтан” – це великий нафтохімічний комплекс, який випускає різні види пального, оливи мастильні і бітуми, ароматичні вуглеводні і продукти нафтохімії, повідомляють на сайті підприємства.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ять кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За інформацією міністерства внутрішніх справ Білорусі, станом на 17 серпня у слідчих ізоляторах Білорусі залишається 122 затриманих на акціях протесту

16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. осіб.

Тихановська, яка після виборів поїхала в Литву, сказала, що готова стати національним лідером і незабаром провести нові президентські вибори.

Лукашенко не згоден на умови опозиції, він заявив, що поки його не вб’ють, інших виборів у країні не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *