"Українці відчують результати через рік – два": Що відомо про Антикорупційну стратегію 2020–2024

Влада збирається боротися з корупцією. Для цього вже створена (але ще не проголосована в Раді) Антикорупційна стратегія. При цьому в НАЗК обіцяють, що українці “відчують результати вже через рік – два”. Давайте з’ясуємо, звідки така впевненість

Проект Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки обговорили на вчорашньому засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики, про що повідомила прес-служба ОП.

Слово – президенту України Володимиру Зеленському:

Антикорупційна стратегія має стати фундаментом протидії корупції. Антикорупційна стратегія – це система заходів, впровадження яких може забезпечити координацію роботи правоохоронних, антикорупційних державних органів на загальнодержавному та місцевому рівнях“.

При цьому, за його словами, стратегія передбачає конкретні заходи для забезпечення невідворотності покарання за корупційні діяння.

На думку Зеленського, однією з причин “низької ефективності діяльності антикорупційних органів” є відсутність основного стратегічного документа у сфері протидії корупції.

І ось, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, проект такого стратегічного документа вже передали до Ради.

Він підкреслив, що стратегія охоплює практично кожну з пріоритетних з точки зору боротьби з корупцією сфер (медицину, освіту, економіку, соціальну та ін.).

Що відомо про стратегію

Основний пріоритет

– Збалансоване поєднання підходів, що дозволить не тільки знизити рівень корупції, а й підвищити довіру громадян до органів влади та суттєво прискорити темпи соціально-економічного розвитку.

Головні принципи

Оптимізація функцій державних органів та усунення їх дублювання. Цифрова трансформація та відкриті дані. Зручні та законні сервіси. Нетерпимість до корупції серед населення. Забезпечення невідворотності покарання.

У стратегії виділили сфери, які потребують змін:

Суд, прокуратура, поліція. Державне регулювання економіки. Державний та приватний сектори економіки. Податки і митниця. Будівництво, земля, інфраструктура. Сектор оборони. Охорона здоров’я, соціальний захист. Система запобігання та протидії корупції загалом.

Очікується, що Рада схвалить відповідний законопроект до початку жовтня. Після цього протягом трьох місяців НАЗК разом із Кабміном розробить план дій з виконання стратегії.

Також очікується, що завдяки реалізації Антикорупційної стратегії збитки від корупції зменшаться на 200 млрд грн на рік.

Слово голові НАЗК Олександру Новікову:

Вже через рік – два кожен громадянин України відчує помітні результати від її впровадження, тобто у грудні 2021 року. Загалом термін її реалізації – п’ять років. До 2025 року передбачено здійснити фінальну оцінку Антикорупційної стратегії“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *