Протягом трьох років з-під оподаткування в Україні вивели $22 млрд, заявив голова Державної податкової служби Олексій Любченко в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, опублікованому 19 жовтня.
“Нещодавно у нас відбулася конференція щодо виконання плану BEPS (план дій із протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування – base erosion and profit shifting. – “ГОРДОН”). Ми запросили наших колег із відповідних органів Німеччини, Нідерландів, Великобританії, Кіпру, Швейцарії, Австрії, Сполучених Штатів, тобто з країн, куди найбільше наші шановані люди вивели грошей. За три роки вони вивели $22 млрд. Ця тема заслуговує на увагу. Також майже $90 млрд на рік контрольованих операцій”, – розповів він, не уточнивши, про які компанії йдеться.
За словами Любченка, $5 млрд із цієї суми вивели на Кіпр, $4 млрд – у Нідерланди, $3 млрд – до Великобританії, $2 млрд – у Німеччину. Податків із цієї суми сплатили $0,63 млрд у середній ставці 2,8%, розповів він.
$10 млрд із $22 млрд – дивіденди, уточнив голова Державної податкової служби.
З 1 січня 2017 року Україна приєдналася до міжнародної програми розширеного співробітництва з питань імплементації плану дій BEPS, участь у якій сьогодні беруть понад 116 країн світу.
Упровадження кроків плану дій BEPS є передумовою для лібералізації валютного регулювання, відповідає зобов’язанням України в межах Угоди про асоціацію з ЄС.
16 січня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №1210 “Про внесення змін до Податкового кодексу щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей у податковому законодавстві”, яким передбачено впровадження плану дій BEPS, а також реформування інституту фінансової відповідальності та вдосконалення процедури адміністрування податків і зборів.
Президент України Володимир Зеленський підписав документ 21 травня. Він уже набув чинності.