"Очікування до 10 годин без дотримання соціальної дистанції". У пункті пропуску "Шегині" 400 людей стоять у черзі, щоб потрапити в Польщу

У пункті пішохідного пропуску з України в Польщу “Шегині” загострилася ситуація з пропуском людей. Про це повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби України.

“Станом на 11:00 14 червня в пункті пропуску “Шегині”, що у Львівській області, зібралося близько чотирьох сотень осіб, які очікують на перетин кордону з Республікою Польща. Люди в черзі скаржаться, що час очікування становить до 10 годин без умов дотримання соціальної дистанції та без можливості вирішення елементарних санітарно-гігієнічних проблем”, – ідеться в заяві.

На сайті ДПСУ зазначили що за добу через пункт пропуску “Шегині” на вхід і на вихід проходить від 3 тис. до 3,5 тис. За словами відомства, протягом останніх днів кількість мандрівників зростає.

“З боку української влади немає обмежень, пов’язаних із карантином, для громадян, які слідують до Польщі, а тому оформлення таких осіб співробітниками Держприкордонслужби здійснюється ритмічно, без будь-яких затримок. Щогодини прикордонники оформлюють близько 70 осіб, які прямують на вихід з України”, – заявили прикордонники.

За даними ДПСУ, після проходження контролю на українській стороні, громадянам доводиться по кілька годин чекати, щоб потрапити на територію Польщі.

“Виникає значне накопичення осіб перед польським пунктом пропуску. Вкотре наголошуємо, що польською стороною, у зв’язку з карантинними заходами, проводяться додаткові контрольні процедури відносно громадян, які прибувають із-за кордону. Як результат, зростає тривалість оформлення громадян та час очікування на перетин кордону”, – зазначили прикордонники.

Громадян просять за можливості перетинати українсько-польський кордон легковим транспортом в автомобільних пунктах пропуску “Ягодин”, “Краковець” та “Рава-Руська”.

У відомстві додали, що зі вчора для громадян у пункті пропуску “Шегині” співробітники ГУ ДСНС у Львівській області розгорнули каркасні намети, а місцева влада забезпечили доправлення питної води.

ВІДЕО

За оцінками прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, за час карантину, який ввели через поширення коронавірусної інфекції, в Україну повернулося приблизно 2 млн трудових мігрантів. Він сказав, що це “надзвичайно кваліфікована, навчена у Європі робоча сила”, яка буде “дуже корисною” для розвитку економіки України.

Про проблеми з виїздом сезонних робітників за кордон повідомляють із кінця квітня. Тодішній віцепрем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко говорив, що Україна “не забороняє виїзд за кордон, а намагається впорядкувати питання працевлаштування за кордоном на основі обмежень, які було введено для всіх громадян України”.

10 травня президент Володимир Зеленський заявляв, що Київ не перешкоджає виїзду громадян за кордон, але влада хоче бути впевненою, “що якщо щось із нашим громадянином станеться, його не викинуть на вулицю”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *