"Нічого не можемо зробити". Лінкявічюс заявив, що Євросоюз не готовий ввести санкції проти Білорусі

Євросоюз поки не готовий увести санкції проти Білорусі, сказав в інтерв’ю телеканалу “Настоящее время” міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

За його словами, це питання обговорювали на рівні глав МЗС Євросоюзу.

“Була дискусія, але треба все ж таки сказати, що нам не вдалося доки дійти консенсусу, щоб усі погодилися. Хоча на словах начебто всі згодні. Але ми не може сказати, що всі вже готові вводити санкції проти осіб, відповідальних за події в Білорусі”, – зазначив Лінкявічюс.

Така поведінка розчаровує не лише Литву, а й керівників Євросоюзу, підкреслив він.

“Я завжди підкреслюю, що заяви [президентки Європейської комісії] Урсули фон дер Ляєн і [високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки] Жозепа Борреля були дуже сильними та зрозумілими. Але реальність така, що більше ніж місяць минув після виборів, і щодня ми бачимо на екранах насильство на вулицях Мінська та інших міст, і ми не можемо нічого зробити. Це, звичайно ж, викликає велике здивування”, – заявив міністр.

Влада Мінська, за його словами, втрачає свій мандат.

“Він [президент Білорусі Олександр Лукашенко] і зараз вже не має ні морального, ні політичного мандата говорити або що-небудь обговорювати від імені своїх людей, а тим паче підписувати якісь документи”, – додав глава МЗС Литви.

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу 28 серпня домовилися ввести санкції проти білоруських високопосадовців через фальсифікації результатів виборів президента та насильство щодо мітингувальників. Очікували, що рішення про запровадження санкцій офіційно ухвалять 21 вересня.

10 вересня агентство Bloomberg повідомляло, що рішення про введення санкцій блокує Кіпр, домагаючись запровадження штрафних заходів ЄС щодо Туреччини, яка здійснює розвідування газу у спірних водах Східного Середземномор’я. 19 вересня стало відомо, що представник Кіпру знову наклав вето на проєкт санкцій ЄС проти Білорусі.

21 вересня міністри закордонних справ країн Європейського союзу домовилися не визнавати Лукашенка законно обраним президентом Білорусі, але санкцій не погодили.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи подавали протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали понад 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми та поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

23 вересня у Палаці незалежності у Мінську відбулася церемонія інавгурації Лукашенка. Уперше в історії Білорусі її не анонсували.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *