Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про необхідність закрити кордон країни. Про це 29 жовтня повідомляє сайт президента Білорусі.
“Я не хочу публічно говорити про те, які заходи ми проводимо і будемо проводити на кордоні. І мені потрібні там військові люди… Нам треба сьогодні ще раз подивитися, ми багато зробили, коли я говорив: ми маємо закрити кордон. Закрити кордон – не зробити його залізною завісою, це нікому не потрібно”, – сказав Лукашенко.
За його словами, Білорусь завжди була “надійним заслоном” для сусідніх країн.
“Кордон – це зона дружби народів. Ви бачите, нам кинули виклик. Яка тут дружба… Але народи не винні. Ми завжди були надійним заслоном для поляків, литовців, латишів і навіть українців на кордоні. Ми не пропускали нікого, нічого. Чого їм ще треба від нас?” – зазначив Лукашенко.
У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, було затримано більше ніж 14 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.
Лукашенко звинувачує опозицію у спробі захоплення влади і вважає, що акції протесту фінансують західні країни. За його словами, Україна разом зі США, Польщею, Литвою та Чехією 10 років готувалися “до нинішнього часу “Ч”.
17 вересня Лукашенко заявляв, що Білорусь закриє кордон із Литвою та Польщею, а кордон з Україною “посилять”.