"Найкоротше засідання в історії". Рада не стала розглядати законопроєкт про підстави для звільнення директора НАБУ

Верховна Рада на позачерговому засіданні 14 липня не стала розглядати законопроєкт №3133, яким встановлюють додаткові підстави для звільнення керівників антикорупційних органів, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.

Це було єдине питання в порядку денному другого позачергового засідання 14 липня (до цього Рада вже провела одне чергове й одне позачергове).

Відразу після відкриття засідання один зі співавторів законопроєкту, член депутатської групи “Партія “За майбутнє” Дмитро Лубінець попросив винести на голосування пропозицію передати проєкт закону на повторне перше читання. Цю пропозицію частина депутатів зустріла оплесками. “За” проголосували 284 парламентарії за мінімально необхідних 226.

Отже, позачергове засідання Ради тривало три хвилини – із 16.27 до 16.30.

“Найкоротше засідання в нашій історії”, прокоментував спікер Дмитро Разумков.

Законопроєкт №3133 зареєстрували в парламенті в лютому. Його авторами стали чотири депутати: Лубінець, Олексій Гончаренко від “Європейської солідарності”, Антоніна Славіцька від “Опозиційної платформи – За життя” та Андрій Ніколаєнко від “Батьківщини”. 28 квітня профільний комітет рекомендував парламенту підтримати законопроєкт. Він, зокрема, пропонує доповнити ст. 6 закону “Про Національне антикорупційне бюро України” додатковою підставою для звільнення директора відомства – набуттям чинності рішенням суду про притягнення його до адміністративної відповідальності за пов’язаний із корупцією злочин.

Деякі депутати, зокрема з “Голосу”, зазначали, що цей законопроєкт дасть змогу звільнити директора НАБУ Артема Ситника (2019 року з голови бюро суд стягнув штраф у розмірі 3,4 тис. грн за порушення обмежень щодо одержання подарунків, Ситника внесли до реєстру корупціонерів).

У НАБУ зазначили, що норми законопроєкту №3133 суперечать закону “Про Національне антикорупційне бюро України”. “НАБУ звикло працювати під тиском, оскільки підслідними бюро особами є топпосадовці, у тому числі й нардепи. Подібні рішення, законопроєкти, пропозиції не вперше трапляються в історії бюро і виглядають як чергова спроба наступу на незалежність правоохоронного органу”, – ідеться в опублікованій у Facebook заяві бюро.

Проти ухвалення законопроєкту виступив і Міжнародний валютний фонд. У меморандумі про співпрацю з МВФ Україна взяла на себе зобов’язання зберегти незалежність антикорупційних органів, зокрема відмовившись від наміру розширити підстави для відставки директора НАБУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *