"Ми маємо відокремити "шахтарів" на російських танках від справжніх шахтарів". Резніков назвав союзників України в деокупації Донбасу

Віцепрем’єр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що деокупація та реінтеграція Донбасу “не повинна порушувати суспільну злагоду в Україні”. Як повідомляє пресслужба міністерства, про це він заявив 16 червня під час онлайн-дискусії, організованої Королівським інститутом міжнародних відносин Chatham House (Великобританія).

“Реінтеграційні кроки не повинні створювати загрози для національного суверенітету України і порушувати суспільну злагоду. Один із ключових компонентів державної політики у цій сфері – комплекс заходів перехідного правосуддя. Вони дозволять відновити справедливість та порушені права людини, притягнути до відповідальності тих, хто вчиняв злочини. І вже на майбутнє ми опрацьовуємо можливість створення спеціального режиму, який передбачатиме особливу модель здійснення судочинства і за рахунок цього стимулюватиме інвестиційний потік”, – зазначив він.

За словами Резнікова, у зв’язку з цим ідея закріплення в Конституції України будь-якого формату “особливого статусу” для окремих районів Донецької та Луганської областей “є неприйнятною і не розглядається”. Він підкреслив, що після деокупації ці території зможуть “скористатися перевагами децентралізації нарівні з іншими регіонами України”.

Міністр додав, що Київ розглядає жителів окупованих районів “як заручників окупантів” і запевнив, що “в української влади до них не буде претензій”.

“Вони зможуть максимально швидко повернутися до нормального життя. Ми будемо ініціювати закріплення на законодавчому рівні простих і зрозумілих процедур для відокремлення тих, хто вчиняв злочини, від тих, хто був заручником окупаційного режиму та просто намагався вижити і не має крові на руках. Умовно, ми повинні виокремити так званих “шахтарів” на російських танках від справжніх шахтарів, які важко працюють і сьогодні страйкують, бо їм місяцями не виплачують зарплати. Я переконаний, що друга категорія – це союзники України у процесі деокупації”, – сказав Резніков.

2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє українська сторона.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *