З 1 вересня школи в умовах епідемії коронавірусу працюватимуть так, як працюють в умовах сезонних епідемій грипу та ГРВІ. Про це “Українському радіо” заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
“Ми прийняли рішення рухатися так, як це відбувалося в сезон захворюваності на грип та ГРВІ: школи працюють до того моменту, поки не перевищують епідпоріг”, – сказав він.
Водночас Ляшко підкреслив, що епідемічного порогу для коронавірусу поки не визначили, “тому що коронавірус циркулює перший рік”. “Ми говоримо, що школи працюють до того моменту, поки район або місто обласного значення не потрапляє в “червону” зону. Тоді школа закривається на період, поки відбувається карантин”, – заявив заступник міністра.
Він додав, що зараз уряд розробляє рекомендації щодо роботи шкіл у “зеленій”, “жовтій” і “помаранчевій” зонах.
“Зараз ми їх узгоджуємо з Міністерством освіти для того, щоб напрацювати норми, які реально будуть виконуватися. Ми не хочемо писати норми, які потім не можна виконати”, – сказав Ляшко.
Зокрема, зазначив він, “не можна зобов’язати учнів протягом шести уроків перебувати в масках”. “Ми готові йти на ризики, щоб забезпечити навчання дітей і управляти ситуацією шляхом адаптивного карантину”, – підкреслив головний санлікар.
Він припустив, що частину предметів школярі вивчатимуть дистанційно, частину – безпосередньо у школі.
“Утім, ми повинні розуміти, що школа виконує як освітню, так і соціально-економічну функції. Батьки, які працюють, відводячи дитину до школи, отримують певний час на роботу і виконання професійних обов’язків. Як тільки ми переходимо на певну дистанційну освіту, то з дитиною повинен хтось перебувати вдома. Це буде впливати на можливість сім’ї працювати і поповнювати сімейний бюджет”, – підсумував Ляшко.
Перший випадок зараження коронавірусом в Україні підтвердили 3 березня, з 11 березня у країні було введено карантин. З 11 травня карантинні обмеження розпочали поступово послаблювати. 20 травня Кабмін ввів так званий адаптивний карантин: регіональна влада здобула право послаблювати обмежувальні заходи поліпшення епідемічної ситуації.
16 липня міністр охорони здоров’я Максим Степанов анонсував внесення змін, які стосуються режиму карантину в Україні. За його словами, регіони буде розділено на чотири зони – “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” та “червону”, де будуть діяти чіткі критерії обмежень. Водночас обмежувальні заходи вводитимуть залежно від ситуації, що виникає в тому чи іншому населеному пункті області.
Степанов зазначив, що з 1 вересня школи “повинні перейти на максимально наближений до нормального способу життя формат”.
Ляшко заявляв, що у школах можуть обмежити одночасне перебування дітей у класах. Можливо, уроки з математики проводитимуть у класах, а історію проводитимуть дистанційно. Також він не відкинув, що діти навчатимуться по змінах.