Стан здоров’я хворого на COVID-19 президента США Дональда Трампа 2 жовтня дійсно викликав побоювання, розповів глава апарату Білого дому Марк Медоуз телеканалу Fox News.
“Учора ми були дуже стурбовані. У нього була висока температура, і рівень кисню у його крові різко впав”, – сказав Медоуз увечері 3 жовтня.
Він додав, що після госпіталізації стан здоров’я Трампа “неймовірно покращився”.
“Більше немає лихоманки, рівень насичення крові киснем підвищився. Я дуже, дуже оптимістично налаштований з огляду на сьогоднішні результати”, – додав глава апарату Білого дому.
Він зазначив, що, за прогнозом лікаря, Трамп ще “48 годин або приблизно стільки” не буде поза небезпекою. Водночас, додав Медоуз, лікарі налаштовані “обережно оптимістично”.
На брифінгу у військово-медичному центрі імені Волтера Ріда, куди госпіталізували Трампа, Медоуз говорив, що поки не можна сказати, що Трамп на шляху до повного одужання, повідомляє The New York Times.
Пресслужба Білого дому вранці 4 жовтня в Instagram оприлюднила фото Трампа, який працює у своєму конференц-залі у військово-медичному центрі імені Волтера Ріда.
2 жовтня Трамп повідомив, що у нього і першої леді Меланії підтвердили COVID-19. Перед цим коронавірус виявили у радниці президента Гоуп Гікс. Президент і перша леді планували залишатися в Білому домі під час лікування, але до вечора його госпіталізували. На це пішли з “надлишку обережності”, заявили в адміністрації Трампа.
Телеканал CNN повідомив 3 жовтня, що перші 48 годин можуть стати критичними для Трампа, життєво важливі показники президента “були тривожними”, заявив співрозмовник журналістів. Трамп оприлюднив відеозвернення, в якому сказав, що відразу після госпіталізації “почувася не дуже добре”, але зараз йому “набагато краще”. Перша леді з хворобою “дуже добре дає раду”, адже “вона трохи молодша”, розповів Трамп.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
США посідають перше місце у світі за поширенням захворювання. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у цій країні коронавірус підтверджено у 7,38 млн осіб, 209 тис. померли, 2,9 млн одужали.