Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило в законопроєкті про легалізацію держрегулювання азартних ігор низку положень, що містять корупціогенні чинники. Про це повідомляє пресслужба відомства.
Під час проведення експертизи НАЗК виявило:
невизначеність процедури внесення плати і надання ліцензії; дискреції уповноваженого органу в частині визначення переліку суб’єктів господарювання, що здійснюють сертифікацію; встановлення обов’язковості сертифікації грального обладнання на відповідність встановленим технічним вимогам без чіткого переліку такого обладнання, що взагалі не є предметом регулювання цього законопроєкту; введення нових дозволів без внесення змін до закону “Про перелік дозвільних документів у сфері господарської діяльності”; підстави для надання та анулювання ліцензії, не погоджені із законом України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”.
НАЗК надало рекомендації комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України, перелік яких наведено у висновку до законопроєкту.
“Якщо законопроєкт буде проголосований без змін, це може призвести до створення численних корупційних ризиків та завдати багатомільйонні збитки державі“, – заявили в НАЗК.
У першому читанні законопроєкт №2285-д ухвалили 16 січня 2020 року. Тодішня міністерка фінансів України Оксана Маркарова прогнозувала, що доходи від легалізації грального бізнесу становитимуть від 5 до 9 млрд грн на рік.
Ярослав Железняк зазначав, що до другого читання депутати подали понад 3,4 тис. поправок. Комітет розпочав їх розгляд 3 червня. Голова фракції “Слуги народу” Давид Арахамія прогнозував, що на розгляд поправок знадобиться приблизно тиждень.