Події у Луцьку очікувано привернули увагу багатьох світових ЗМІ. Розповідаємо, що вони писали про вчорашнє захоплення заручників
[media type= “picture” position= “1”] Вчорашні драматичні події в Луцьку закінчено. Заручників врятовано, жертв і потерпілих немає. Терориста затримано, зовсім скоро правоохоронці висунуть йому офіційні звинувачення.
Луцьк вчора опинився в центрі уваги не тільки всієї України. За подіями в “столиці” Волинської області уважно спостерігали і за кордоном, вони детально описувалися на сторінках багатьох світових ЗМІ.
І ось як вони побачили вчорашні події.
Два ключові пункти
Практично в кожній новині про події в Луцьку було наступне:
Зеленський виконав вимоги терориста і “прорекламував” фільм “Земляни”. На території України багато зброї, і це пов’язано з війною на Донбасі.
Іспанське видання El Mundo пише, що терорист своїми божевільними вимогами “перевірив нерви Зеленського”.
При цьому підкреслює, що Зеленський своїм рішенням виконати вимогу Кривоша “виграв кілька очок за один день, і не тільки серед анімалістів”.
“Лише незадовго до десятої вечора інші були звільнені у фіналі, гідному серії “Чорного дзеркала“, – резюмували у виданні.
“Правда в тому, що більшість веганів не нав’язують свою філософію, хоча завжди, як і в усьому, є такі, які, здається, вважають, що це їхня місія в житті. Зазвичай, якщо у вас є такий друг, вам кажуть, що “ви ще не вегетаріанець, тому що ви не бачили “Землян“, – писати Esquire.
У виданні називають Максима Кривоша “активістом із захисту прав тварин“, хоча й уточнюють, що в терориста “велика біографія, яка включає шахрайство і зберігання зброї”.
Esquire робить цікавий висновок:
“Будемо сподіватися, що в українських в’язницях є веганське меню. Тим часом ми думали про те, який великий поворот долі – побачити, як Гоакін Фенікс (читає закадровий текст у фільмі, – ред.) грає Кривоша, щоб донести цю історію до кіно“.
На темі великої кількості зброї на території України зупинялося багато ЗМІ.
Так, The New York Times пише, що поки неясно, як Кривош отримав свою зброю. При цьому зазначає, що за минулі роки частина військової зброї, яка використовувалася на фронті на сході України, “зникла із арсеналів і використовувалася в злочинах, віддалених від лінії фронту”.
“Поширення “зброї війни” і відносно слабкі закони про зброю призвели до того, що в Україні поширеність зброї в суспільстві вища, ніж в інших європейських країнах“, – резюмують у виданні.
Аналогічно про боротьбу України із незаконним розповсюдженням зброї згадує “Аль-Джазіра”.
А також Французька Le Monde.
При цьому в Le Monde називають вчорашнє захоплення заручників у Луцьку “дивним” і згадують про ще одне резонансне захоплення заручників, яке відбулося в 2017 році в Харкові.
Тоді озброєний чоловік утримував 11 заручників у поштовому відділенні.