Харківському обласному спеціалізованому диспансеру радіаційного захисту населення, де почали приймати хворих із коронавірусною інфекцією, бракує медиків. Про це 23 червня повідомила журналістам директорка медзакладу Ірина Пирогова, інформує “Інтерфакс-Україна”.
“На жаль, відмовилося [працювати із хворими на COVID-19] дуже багато лікарів. Ті, хто мав працювати у бригадах, приблизно 15 осіб. У нас були бригади, в яких були анестезіолог, терапевт, дві медсестри й санітарка. Спочатку погодилося працювати приблизно 70 осіб. А на сьогодні, виходить, людей 15-16”, – сказала вона.
Керівниця диспансеру зазначила, що “потрібно ще хоча б п’ятеро анестезіологів, хоча б п’ятеро терапевтів і десь по 20–25 середнього й молодшого персоналу, щоб налаштувати нормальний режим роботи, щоб люди не падали з ніг і щоб вони не пішли так само через напругу”.
“Ми телефонуємо. Є пропозиція інтернів на роботу медсестрами, є пропозиція – буде випуск медичних сестер медучилища, теж скеровувати їх на роботу – зрозуміло, що за погодженням. Із лікарями поки проблема дуже складна”, – пояснила Пирогова.
За її даними, протягом добм в диспансер надійшло 12 пацієнтів із коронавірусною інфекцією, один із них перебуває в реанімації.
22 червня представники чорнобильських організацій улаштували акцію протесту біля диспансеру у Харкові, протестуючи проти приймання хворих із COVID-19.
Харківський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення – одна з опорних установ регіону для приймання хворих на COVID-19, список таких лікарень склало Міністерство охорони здоров’я. У Харківській облдержадміністрації повідомили, що після того, як диспансер потрапив у список опорних, його додатково обладнали кисневими трасами.
Станом на ранок 23 червня в Україні підтвердили 38 074 випадки коронавірусу (у Харківській області – 1811). Усього від COVID-19 у країні померло 1035 осіб, одужало 16 956.