"Є протестна активність". У "Слузі народу" пояснили, чому Рада відклала укрупнення районів

Верховна Рада вирішила відкласти розгляд проєкту постанови №3650 про створення і ліквідацію районів через зауваження, які було висловлено до документа. Про це 15 липня в ефірі телеканала “Наш” заявив народний депутат від “Слуги народу”, член комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

“Дійсно, питання є, у певних моментах є протестна активність, саме тому ми сьогодні не виносили дане питання в зал. Ми його відкликали, щоб додатково розглянути суперечливі кейси на сьогоднішньому позачерговому засіданні комітету”, – повідомив Безгін.

На його думку, є дві причини протестів через плани укрупнити райони: перша – це недокомунікація, друга – втручання місцевих еліт, які намагаються накрутити громадян перед жовтневими виборами.

Журналістка зазначила, що протестувальники з регіонів, які, зокрема, збиралися під Верховною Радою, висловлювали обурення тим, що з ними не радилися перед ухваленням рішень, мовляв, їм краще знати, де має бути податкова або де обслуговуватися в лікарні.

“У самих цих тезах громадян закладені ключові міфи про нове районування. – відповів Безгін. – Жодним чином на розміщення прокуратури, чи то судів, чи то інших територіальних представництв центральних органів виконавчої влади не впливає те, де буде новий районний центр. Це впливає винятково на те, де буде розміщена державна адміністрація, чи то в майбутньому – префектура”.

На брифінгу в Раді Безгін сказав, що найбільше питань виникло до кількості та конфігурації районів у Хмельницькій, Вінницькій, Івано-Франківській та Київській областях, повідомило агентство “Інтерфакс-Україна”.

Він назвав два головні чинники, які враховували під час формування нових районів: це чисельність населення 150 тис. осіб і віддаленість від райцентру не більше ніж на 60 км. Параметри утворення районів, за словами депутата, ґрунтуються на європейських нормах, зокрема на французькій моделі.

Безгін прогнозує, що Рада розгляне оновлений варіант постанови про створення та ліквідацію районів на засіданні 16 липня.

Проєкт постанови про скорочення кількості районів Кабмін затвердив у червні й того самого місяця подав його на розгляд парламенту. Документ передбачає створення в Україні 129 районів замість наявних 490. 17 районів із 129 будуть розташовані на окупованій території Криму та Донбасу. Наприклад, замість 20 районів Хмельницької області пропонують створити п’ять районів, а в Житомирській замість 23 – чотири. Із критикою проєкту виступили опозиційні фракції, зокрема “Європейська солідарність” і “Батьківщина”. Проєкт постанови був у порядку денному на сьогодні, але заступник глави фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко запропонував депутатам зняти документ із розгляду.

У Міністерстві розвитку громад і територій пояснили, що одна з причин, із яких розділення на райони вирішили змінити, – “величезні диспропорції в параметрах існуючих районів, що не відповідають сучасним вимогам для організації ефективної місцевої влади”.

Найменший за кількістю жителів район України – Поліський (Київська область). У ньому, за даними станом на 1 січня 2019 року, жили 5622 людини. У найбільшому районі України – Харківському – у 30 разів більше жителів (182 100). Після реформи на кожен район припадатиме щонайменше ≈150 тис. осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *