ДТЕК Нафтогаз 2020 року проведе масштабну сейсморозвідку за сучасною “зеленою” технологією з реєстрацією даних у режимі реального часу. Такий вид досліджень буде проведено на одному з активів компанії, повідомляє пресслужба.
Безкабельна технологія “зеленої” сейсміки – найбільш інноваційний та екологічний спосіб сейсморозвідки, розповіли в компанії. Її особливість полягає в тому, що для з’єднання сейсмоприймачів використовують не кабель, а бездротові системи, для встановлення датчиків не потрібна спеціальна важка техніка.
Компанія підкреслює, що використання безкабельної технології дає змогу ефективно проводити роботи в умовах складного ландшафту й у важкодоступних місцях, де раніше це було зробити неможливо. Також це дає можливість скоротити терміни робіт і мінімізувати будь-який імовірний вплив на довкілля. Реєстрація сейсмічних даних у режимі реального часу дає змогу проводити оцінювання якості реєстрованих даних безпосередньо під час проведення робіт. Це суттєво підвищує якість одержаної геофізичної інформації поблизу міст і за наявності шумів.
Також у повідомленні зазначають, що безкабельна сейсморозвідка стане першим проєктом, реалізованим у межах Нафтогазового технологічного хаба (Технохаба), створення якого анонсував “ДТЕК Нафтогаз” для консолідації зусиль і розв’язання завдань компаній газовидобувної галузі. Після успішного апробування рішення буде передано в банк технологій Технохаба, що дасть змогу оптимізувати й тиражувати “зелену” сейсміку на системній основі серед учасників цієї організації.
“Безкабельна “зелена” сейсморозвідка дозволить підвищити точність геологічних прогнозів, прискорити підготовку нових площ до буріння і зробити видобуток газу ще більш ефективним і екологічним”, – повідомляє керівник Технологічного центру “ДТЕК Нафтогаз” Максим Дорохов.
За словами генерального директора “ДТЕК Нафтогаз” Ігоря Щурова, в умовах кризи на нафтогазовому ринку вкрай важливо впроваджувати сучасні технології, які дадуть змогу збільшити ефективність видобутку газу і тим самим забезпечити подальший розвиток газовидобувної галузі.
“Для цього “ДТЕК Нафтогаз” ініціював створення Нафтогазового технологічного хаба, метою якого буде пошук і залучення інноваційних рішень в Україну. “Зелена” сейсміка стане першим масштабним проєктом у рамках Технохаба, її успішна реалізація дозволить тиражувати дану технологію на всю галузь і впровадити нові підходи геолого-розвідувальних робіт в Україні”, – підкреслив Щуров.