"Було дуже боляче. Напевно, я кричав". Житель Мінська розповів про зґвалтування силовиком під час затримання

Житель Мінська, якого затримали співробітники білоруського ОМОН під час протесту 11 серпня, розповів телеканалу “Настоящее время”, що його зґвалтували в автозаку.

Він припускає, що зазнав насилля з боку старшого за званням співробітника ОМОН. Чоловік сказав, що в день затримання не брав участі в мітингу, а лише проходив повз. В автозак його помістили ще з п’ятьма людьми.

Телеканал зазначає, що чоловік надав медичну довідку, яка підтверджує його слова, і попросив не називати імені і не показувати обличчя з побоювань за безпеку. Зараз цей чоловік перебуває поза межами Білорусі.

За його словами, в автозаку затриманих весь час били. “Спершу по ребрах і по голові, поки ти стоїш. Коли ти падаєш, тебе б’ють по спині, по ногах, по руках”, – уточнив він.

Силовики змушували затриманих співати гімн Білорусі лежачи на підлозі обличчям униз “і чомусь пісню [групи “Кино” Віктора] Цоя “Перемен”, розповів він.

“Усе це тривало якийсь час. Ну а потім, як я вже розповідав, наказали розблокувати телефон. Розрізали шорти ззаду ножем. Ніж знайшли у одного із затриманих співробітники ОМОН. Потім я побачив – ну так, злегка повернувся – і побачив, що [омонівець] проводить якісь маніпуляції з палицею. Він попросив у когось із присутніх презерватив. Йому передали. Він надів його на палицю і різко вставив мені в задній прохід. Було дуже боляче. Я перекинувся. Напевно, я кричав, відразу й не згадаю, що відбувалося. Дістав ногою в обличчя, ну і потім, власне, мене повернули в початкове положення”, – описав чоловік те, що сталося.

Він повідомив, що в автозаку його доправили в СІЗО у провулку Окрестіна. Звідти його відвезли в лікарню швидкої допомоги в Мінську.

“Мене оглянули лікарі, зробили деякі процедури. У мене у висновку написано, що розрив прямої кишки, там можна все детально прочитати, травматичного характеру. Далі з цими паперами я за кілька днів пішов до Слідчого комітету з адвокатом. Там дав докладні свідчення. Потім мене викликали ще раз на додаткове опитування. Ну і за деякий час я вирішив виїхати”, – резюмував потерпілий.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифікували. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали приблизно 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. Наймасовіші затримання були у період із 9 до 12 серпня, тоді затримали приблизно  7 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Затримані розповідали, що правоохоронці знущалися з них – роздягали догола і били. Один із затриманих у Мінську, 16-річний Тимур М., повідомив рідним, що у РУВС міліціонери побили його і “засунули йому палицю в горло”. Лікарі підтвердили у підлітка черепно-мозкову травму, струс головного мозку, відкритий перелом вилице-орбітального комплексу. Експерти Організації Об’єднаних Націй із прав людини повідомили, що їм відомо про 450 задокументованих випадків катувань і жорстокого поводження із затриманими в Білорусі.

Видання TUT.BY писало, що великий наплив звернень до медиків зафіксували 14-го і 15 серпня. У постраждалих, місцем звернення яких указано 1-й провулок Окрестіна, 36, де розташований Центр ізоляції правопорушників, із 10-го до 15 серпня зафіксовано множинні забої м’яких тканин, грудної клітки, гематоми стегон і сідничної частини, забиті рани тім’яно-скроневої ділянки, рідше – переломи ребер, рук і пальців, закриту черепно-мозкову травму. Звідти, згідно з даними журналістів, госпіталізували приблизно 50 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *