Питання Криму та Донбасу не мають стати звичними елементами міжнародного пейзажу – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський запросив усіх друзів країни до участі у створенні міжнародної платформи з деокупації Криму. Про це він заявив під час виступу на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, який розмістив у YouTube Офіс президента України.

Він також закликав підтримати оновлену резолюцію “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі”, яку винесуть на розгляд Генеральної Асамблеї до кінця 2020 року.

“Питання Криму і Донбасу не мають стати звичними елементами міжнародного пейзажу, де лише доповіді, тематичні зустрічі та протокольні заяви до роковин окупації будуть вважатися достатньою формою міжнародної реакції. Навпаки – допоки рана в центрі Європи кровоточить, біль відчуватиме весь світ. І єдиним рецептом дієвого лікування є лише деокупація Криму та Донбасу”, – сказав Зеленський.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Нині між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Незабаром після окупації Криму Росія почала збройну агресію на Донбасі. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо – кримських татар.

Генасамблея ООН із 2016 року ухвалює резолюції про ситуацію з правами людини в окупованому Криму та Севастополі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *