8 серпня у столиці Лівану Бейруті під час зіткнень з учасниками акцій протесту проти влади, яка допустила вибух у порту міста, загинув один поліцейський. Про це з посиланням на поліцію повідомляє Reuters.
За даними агентства, правоохоронець розбився, впавши у шахту ліфта, тікаючи від протестувальників, які його переслідували.
Учасники масових акцій протесту захопили в Бейруті будівлю МЗС, заявивши, що залишаться там, і закликавши громадян займати інші міністерства. Люди демонстративно спалили портрет президента країни Мішеля Ауна.
Поліція під час зіткнень використовувала сльозогінний газ і спецзасоби.
Представництво Міжнародного комітету Червоного Хреста в Лівані повідомило у Twitter про 63 госпіталізованих і ще 175 постраждалих, яким медичну допомогу надали на місці.
Потужний вибух у порту Бейрута стався ввечері 4 серпня. У прилеглих до порту районах столиці Лівану пошкоджено або зруйновано багато будинків. Агентство Reuters писало з посиланням на очевидців, що вибух був такої сили, що його відчули навіть мешканці столиці Кіпру Нікосії, яка розташована майже за 200 км від Бейрута. Телеканал Al Jazeera повідомив, що вибуховою хвилею автомобілі закинуло на дах заводу приблизно в три поверхи.
Жертвами стало понад 150 осіб, ще приблизно 5 тис. поранено і десятки зникли безвісти.
Губернатор ліванської столиці Марван Аббуд розповів, що внаслідок вибуху без даху над головою залишилося до 300 тис. осіб. Він оцінив збитки від інциденту у $3–5 млрд.
За попередньою інформацією, вибух стався на складі аміачної селітри після пожежі, спричиненої зварювальними роботами.
За даними Reuters, влада Лівану ігнорувала пропозиції митниці про реекспорт або продаж 2750 тонн аміачної селітри, конфіскованої із судна Rhosus (це судно належало Гречушкіну) в порту Бейрута. Як розповів співрозмовник агентства, команда інспекторів попередила, що якщо селітру не вивезти, “у повітря може злетіти весь Бейрут”.