Спеціалізована антикорупційна прокуратура визнала, що в неї немає доказів для передавання справи щодо “Роттердам плюс” до суду. Про це виданню “ГОРДОН” заявила адвокатка сторони захисту Ірина Одинець.
“На нашу думку, немає жодних перспектив. Якщо за 3,5 року ні слідство, ні прокуратура не змогли зібрати факти, не змогли зібрати докази провини, доказів у справі фактично немає, то вони просто затягують цю справу для того, щоб не визнавати своєї провини. Тим паче, варто зауважити, що НАБУ і САП у нас мають неймовірну підтримку на всіх рівнях, що охоплює буквально багаж із маси намальованих ними документів, прихованих експертиз, як це вже визнавав прокурор. І прокурор розуміє на сьогодні, що фактично в суд нема з чим іти. І провину осіб не буде доведено в будь-якому разі в суді”, – прокоментувала Одинець.
Вона також зазначила, що зупинення справ означає, що слідство зараз не може проводити будь-які дії.
Журналіст Юрій Бутусов повідомив, що 3 серпня САП зупинила розслідування через відсутність у справі доказів, а саме експертизи про завдання збитків.
8 серпня закінчувався строк проведення розслідування, яке триває 3,5 року, з березня 2017 року. Відповідно до Кримінального процесуального кодексу, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити справу за відсутністю складу злочину.
Колишній заступник генпрокурора Давид Саквалерідзе також заявив, що у справі “Роттердам плюс” немає складу злочину, через що воно може розвалитися в суді.
Формула “Роттердам плюс” діяла для розраховування вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії виключно для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала включення вартості доправлення вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року з уведенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.
Ціну газу для населення з лютого 2020 року встановлюють за аналогічною формулою “Амстердам плюс”. Уряд Олексія Гончарука ввів, а уряд Дениса Шмигаль затвердив у меморандумі з МВФ цей підхід для визначення ціни газу для населення. Він передбачає включення вартості доправлення газу з Нідерландів – біржа TTF.