Постанова про місцеві вибори в Україні блокує переговори про обмін утримуваними особами – Резніков

Постанова українського парламенту про проведення місцевих виборів блокує переговорний процес щодо обміну утримуваними особами між Україною і представниками ОРДЛО. Про це 18 вересня заявив віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков під час виступу у Верховній Раді, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.

“Чи ускладнила ця постанова ведення переговорів? Так, ускладнила. Чи скористалися нею наші опоненти для маніпуляцій? Так, скористалися. Чи заблокували переговорний процес? Так, значною мірою він заблокований. Наприклад, у тому числі в гуманітарній підгрупі, де готується звільнення близько ста наших бранців”, – підкреслив він.

За словами Резнікова, Росія не налаштована на швидке встановлення миру, тому вона шукає будь-який привід, щоб маніпулятивно затримувати й затягувати переговорний процес.

“Тому використання тези про те, що п. 4 цієї постанови (про вибори в ОРДЛО тільки після деокупації.  – “ГОРДОН”) нібито ставить під сумнів стабільність ведення переговорів, і віднесення України як країни, яка підтримує мінський процес, використовується ними під час дискусії в кожній робочій групі”, – зазначив він.

Міністр не має сумнівів, що Росія й далі шукатиме приводи для блокування перемовин, але підкреслює, що п. 4 постанови дійсно суперечить п. 9 комплексу заходів Мінських угод. Він пояснив, що, згідно з українською постановою, спочатку уряд України має здобути контроль над кордоном із РФ, а лише потім провести вибори на території ОРДЛО. Мінські ж угоди передбачають інший порядок – спочатку вибори, а потім – контроль над кордоном.

Резніков зазначив, що якби парламент України зміг виявити колективну мудрість і ухвалити якесь інше рішення, яке підкреслить сприйняття Україною мінського процесу як безальтернативного майданчика переговорів, то це дало б сигнал нашим західним партнерам і розширило б поле маневру роботи української сторони у тристоронній контактній групі.

Місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня. Голосування проведуть по всій Україні, окрім окупованого Росією Криму й окремих районів Донецької та Луганської областей.

19 серпня експрезидент України, голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук повідомив, що Росія поставила ультиматум про зміну постанови, вимагаючи забезпечити проведення виборів в ОРДЛО.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що зміна постанови про вибори може поставити під загрозу виборчий процес, який уже стартував.

11 вересня заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив після переговорів радників глав держав “Нормандської четвірки” в Берліні, що Рада має переглянути постанову про місцеві вибори, що стало “каменем спотикання”. За його словами, постанова про вибори суперечить Мінським угодам, але не уточнив, у чому полягає суперечність.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак 14 вересня спростував цю заяву.

2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *