Посол Мар’яна Беца: “Кожен українець за кордоном – також наш українець. Лейтмотивом має бути ідея, що Україна там, де українці”

Мар’яна Беца

“Ми вводимо новий термін – українська всесвітня спільнота”

Українці, які проживають у Мексиці, та громадяни Мексики, які підтримують Україну, протестують проти російського вторгнення в Україну, Мехіко, Мексика, 6 березня 2022 р.

83% молодих українців хочуть виїхати за кордон: це вирок чи виклик?

Мар’яна Беца та Ольга Айвазовська

“Одна з найбільших проблем – питання освіти українців за кордоном”

Елла Лібанова: «40 млн населення вже не буде. Або це будуть не українці»

Діти з родин українських біженців відвідують онлайн-урок в Будапешті, 09 листопада 2022 р.

Чому важливо говорити про ідентичність в умовах війни

Мар’яна Беца Акція на підтримку України у Вашингтоні.

 “Адвокаційна роль українських громад за кордоном – надважлива”

Мар’яна Беца та Ольга Айвазовська

Пояснювати світу, що це не війна престарілого диктатора, а війна імперії, націлена на знищення українства

 Дуже багато громад проводять надзвичайно важливі інформаційні кампанії та мітинги як інструмент м’якої сили. І це потрібно робити. Звісно, не скрізь це можливо. Наприклад, в країнах Азії, Африки, Латинської Америки неможливо займатися безпосередньо політичними кампаніями з точки зору вимог і обмежень законодавства. Це треба враховувати, тому там просування України потрібно робити через культурну дипломатію. Публічна дипломатія, культурна дипломатія, освіта – в усіх інших випадках. Головна роль зараз – адвокаційна, тому що голос українців має бути чутно скрізь. Треба говорити про те, що Україна зараз фактично захищає східний фланг НАТО, що повномасштабна війна Росії проти України реально загрожує не тільки безпеці Європи, а й глобальній безпеці, тому потрібно більше допомагати Україні – це в інтересах цього цивілізованого світу.

Ольга Айвазовська

 Дуже багато напрямів, де ми можемо працювати, але по комунікаціях ми хочемо розробити, перш за все, комунікаційну переговорну рамку, де ми можемо співпрацювати і спілкуватися з українцями. Ми хочемо запровадити прямий діалог, наприклад, стратегічний діалог між українцями за кордоном і МЗС, між українцями і посольствами та консульствами. Ми хочемо також зробити серію круглих столів на базі МЗС чи Дипломатичної академії щодо феномену українства. Тому що дуже багато питань, які охоплюють цей термін, і величезний попит за кордоном, особливо у віддалених від нас країнах, на розуміння українства, на розуміння, хто такий українець і чому потрібно допомагати Україні. Тому потрібно проводити серію таких важливих стратегічних розмов, принаймні, ми зараз над цим працюємо. Ми хочемо зробити певні кроки по лінії посольств та консульства і наших громад – запровадити комунікаційні протоколи, які працюватимуть між МЗС як інституцією і громадами за кордоном. Можливо, через стратегічні діалоги на рівні МЗС із залученням експертного середовища в Україні, лідерів думок, закордонних українців, обговорити саме майбутні комунікаційні механізми, які можуть бути найбільш ефективними під час війни. Тому що в мирний час, можливо, дієвими є одні алгоритми, а у воєнний час питання стоїть досить гостро.

Мар’яна Беца

 “Не має бути поляризації між українцями, які поїхали, і українцями, які залишилися”

Меморіал жертвам військових злочинів у Бучі.

“Розробка стратегії глобального українства майже фіналізована і буде винесена на публічне обговорення”

Множинне громадянство: необхідність чи невиправдані ризики?

Мар’яна Беца

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *