Посли Естонії, Польщі, Словаччини та Латвії відвідали Краматорськ (Донецька обл.), взявши участь в офіційній церемонії, присвяченій Дню визволення міст Східної України від російської окупації, і поклавши квіти до пам’ятників загиблим.
“Сьогодні, з одного боку, – свято. Свято, що Краматорськ, Слов’янськ та інші міста вільного Донбасу можуть жити мирним життям, розвиватися… Видно, що відновлюється інфраструктура, відкриваються кафе, готелі. Тобто Донбас живе мирним нормальним життям. З іншого боку, безумовно, свято настане тоді, коли відновиться територіальна цілісність України і відновиться контроль Збройних сил над східним кордоном України”, – сказав посол Латвії в Україні Юріс Пойканс на прес-конференції в Краматорську в неділю, передає Інтерфакс-Україна.
Тим часом посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький зазначив, що звільнення Краматорська, Слов’янська було важливою подією і для нього особисто, і для Польщі.
“Треба розуміти, що ми разом. Зараз Україна вирішує і наше майбутнє. Якщо ми дозволимо, щоб міжнародне право не було в пошані, щоб кордони силою змінювалися, то вони будуть змінюватися і в Польщі, і в Естонії, і в Латвії. Тому ваша сила, ваша відвага, ваші жертви – це робиться і для нашої безпеки, для нашого майбутнього. Ми це дуже добре розуміємо і це важливо”, – зазначив Ціхоцькі.
Посол додав, що також важливо, щоб Україна перемагала “не тільки на війні, а й у розвитку інфраструктури, умов для бізнесу, шкіл тощо.”
Посол Естонії в Україні Каймо Кууск наголосив, що Естонія завжди була і продовжує бути проактивним партнером України, і продовжує надавати гуманітарну допомогу через міжнародні організації і безпосередньо.
“Історія Естонії доводить, що завжди є шанси позбутися російської окупації. У 1994 році нам вдалося домовитися про остаточне виведення російських військ з країни. Я переконаний, що Україна також зможе відновити свою територіальну цілісність. Разом будемо домагатися цього”, – сказав дипломат.
Посол Словаччини в Україні Марек Шафін зазначив, що Україна має право захищати свою територіальну цілісність, і Словаччина її в цьому підтримує.