Порошенко не з’явиться сьогодні на допит у ДБР – адвокат

П’ятий президент України і лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко не піде на допит у Держбюро розслідувань 30 червня. Про це 29 червня повідомив його адвокат Ігор Головань у Facebook.

“П’ятий президент України викликів на допит у передбаченому законом порядку не отримував. “Відосики”, оголошення на сайтах і парканах ми не сприймали і не сприйматимемо. Тому 30 червня допиту не буде. Допит відбудеться 1 липня 2020 року”, – написав він.

https://www.facebook.com/igor.golovan/posts/4646418442050617

24 червня ДБР викликало Порошенко на допит, призначений на 30 червня, у справі ймовірного неправомірного впливу Порошенка на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя в березні – травні 2019 року. Його розпочали у травні 2019 року за заявою колишнього заступника глави Адміністрації Президента Андрія Портнова. Проєкт підозри було складено у листопаді 2019 року.

На початку червня 2020 року генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що Порошенко фігурує у 21 кримінальному провадженні. 18 червня вона поінформувала про закриття трьох справ проти експрезидента.

10 червня Порошенку надіслали підозру у кримінальному провадженні про призначення Семочка у Службу зовнішньої розвідки. Слідство вважає, що експрезидент України видав явно злочинний наказ, яким схилив тодішнього керівника СЗР Божка до перевищення службових повноважень. Державне бюро розслідувань також склало підозру Божку.

18 червня суд мав обрати Порошенку запобіжний захід у справі про призначення Сергія Семочка першим заступником глави Служби зовнішньої розвідки. Засідання відклали до 1 липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *