Державний секретар США Майк Помпео під час свого візиту до Великобританії заявив, що Тедрос Адханом Гебреєсус став генеральним директором Всесвітньої організації охорони здоров’я завдяки угоді з Китаєм.
Помпео говорив про це на закритій зустрічі із британськими парламентаріями, повідомляє The Guardian.
Він підкреслив, що вважає ВООЗ “політичною, а не науковою” організацією, і звинуватив Гебреєсуса у близькості до Пекіна. Помпео зазначив, що про це свідчать дані розвідки.
Держсекретар додав, що ВООЗ винувата у смерті британців від коронавірусу.
У коментарі виданню в організації заявили, що звинувачення Помпео необґрунтовані.
США звинувачують Китай у приховуванні масштабів епідемії на самому її початку. У доповіді розвідки США, зміст якої повідомили агентству Bloomberg, ішлося про те, що Китай приховував масштаби спалаху коронавірусу, занижуючи як кількість випадків зараження, так і кількість смертельних випадків.
Віцепрезидент США Майк Пенс в інтерв’ю CNN 1 квітня сказав, що весь світ міг опинитися у кращому становищі, якби влада Китаю була “відвертішою”. Наявні дані дозволяють вважати, що китайці зіткнулися з новим вірусом не у грудні, а місяцем раніше, заявив Пенс.
23 квітня Помпео висловив упевненість, що китайські комуністи “відповідатимуть за те, що трапилося”. 3 травня він заявив, що Сполучені Штати мають “величезну кількість доказів, що пандемія почалася з витоку коронавірусу з Уханського інституту, хоча згодом зазначав, що впевненості в цьому немає.
Президент Дональд Трамп 18 травня поставив організації ультиматум: США зупинять фінансування ВООЗ, якщо вона не доведе протягом місяця, що під час спалаху коронавірусу в Ухані не допомагала китайській владі приховувати небезпеку від усього світу.
Понад 100 країн висунуло вимогу провести неупереджену перевірку дій Китаю і ВООЗ.
Наприкінці травня Трамп заявив про намір США вийти з ВООЗ.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на ранок 23 червня у світі коронавірусом заразилося 15 226 993 людини. Про це свідчать дані американського Університету Джонса Гопкінса, який стежить за поширенням хвороби. Померла 623 491 людина, одужало – 8 641 297.