В Україні патріотами себе позиціонують політичні сили, які підписали невигідні Мінські угоди. Таку думку глава української делегації у тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук висловив “Радіо Свобода” в інтерв’ю, яке було опубліковано 20 вересня.
“Сьогодні в Україні така ситуація, що деякі політичні сили, які тільки що підписували ці Мінські угоди і підписали їх так, що ми їх не можемо виконати, і натворили там такого, що ще розгрібати прийдеться дуже і дуже довго і багато, зараз перетворилися в учителів, що вони єдині патріоти, рвуть на собі сорочку, всі інші – вороги, привласнили собі роль великих патріотів України і скрізь говорять: “Ми це зробимо, дайте нам ще раз владу“, – сказав він.
Глава української делегації у ТКГ навів як приклад Київ.
“Подивіться на Київ, на всіх вулицях уже портрети: “треба взяти владу”, “ми перетворимо Київ в європейську столицю” і так дальше. Ну а чого ви не робили п’ять років тому це. Хто вам заважав? Тепер уже навчилися, тоді не вміли. Я їм задаю таке запитання, вони кажуть: “Так Росія заважала”. Можна подумати, що вона сьогодні не заважає, вона десь що, випарувалась у небо, її немає? Тобто люди говорять – соромно це навіть слухати“, – зазначив Кравчук.
За його словами, це вже не політика, а розмови на кухні.
“Я такої політики не сприймаю. Не зробив – треба сказати, що я цього не зробив, тому що не міг зробити або не вистачило чогось, або не зміг, скажи і не допускай більше помилок”, – пояснив Кравчук.
Раніше він заявляв, що на переговорах у Мінську президент Росії Володимир Путін “переграв” Україну.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і “Нормандської четвірки” (Україна – Німеччина – Франція – Росія).
5 вересня 2014 року ТКГ затвердила 12 пунктів Мінських угод.
12 лютого 2015 року за посередництва Німеччини і Франції було укладено другі Мінські угоди. Вони передбачають припинення вогню, відведення важких видів озброєння, моніторинг міжнародних спостерігачів, проведення місцевих виборів відповідно до українського законодавства, амністію учасникам конфлікту, звільнення та обмін полоненими, доступ гуманітарних місій для допомоги нужденним, повернення Україні контролю над кордоном, проведення в Україні конституційної реформи в частині децентралізації.
З української сторони документ погодив п’ятий президент країни, нині народний депутат від “Європейської солідарності” Петро Порошенко.