Поліція прокоментувала сутички під судом, який залишив Антоненка під вартою

Національна поліція має намір дати правову кваліфікацію дій кожного учасника сутичок під Київським апеляційним судом, де сьогодні заслуховували справу музиканта і військовослужбовця Андрія Антоненка, обвинуваченого в убивстві журналіста Павла Шеремета. Про це йдеться в заяві столичного главку поліції, опублікованій у Facebook.

“Після судового засідання група громадян заблокувала виїзд службового транспорту з території суду. На прохання поліцейських припинити протиправні дії вони не реагували, натомість вийшли на проїжджу частину по вулиці Солом’янській та перекрили рух. Правоохоронці негайно втрутилися в ситуацію”, – заявили в поліції Києва.

Поліцейські намагалися створити коридор для проїзду спецавтомобіля, виникли сутички “з активними учасниками заходу”.

Згодом рух транспорту на вулиці Солом’янській вдалося відновити.

За підсумками перевірки на порушників можуть накласти адміністративну або кримінальну відповідальність, попередили в Нацполіції.

https://www.facebook.com/UA.KyivPolice/posts/3360384564017291

6 жовтня Апеляційний суд залишив Антоненка під вартою. Біля будівлі суду група підтримки фігуранта справи Шеремета заблокувала автозак, загін спецпризначення поліції розганяв присутніх.

Антоненка затримали 12 грудня 2019 року, під арешт його відправили 14 грудня. Відтоді запобіжний захід постійно продовжують.

Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, яка належала співзасновниці видання “Українська правда”, цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.

12 грудня 2019 року глава МВС Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це військова медсестра Яна Дугарь, військовослужбовець і музикант Антоненко і лікарка Юлія Кузьменко.

Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко. Останнього називали організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася “розвідкою”: шукала камери відеоспостереження на маршруті прямування змовників. 21 травня стало відомо, що текст підозри змінили. У нинішній редакції йдеться, що Кузьменко тільки заклала вибухівку разом з Антоненком, але не активувала її.

22 травня поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування. Усі троє фігурантів справи свою провину заперечують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *