Після зустрічі з Лукашенком затримали трьох працівників Мінського заводу колісних тягачів

Державний телеканал Білорусі СТВ повідомив про затримання трьох працівників Мінського заводу колісних тягачів (МЗКТ), які “вчили заводчан, як їм поводитися і що кричати” на зустрічі з чинним президентом країни Олександром Лукашенком. Про це йдеться в сюжеті телеканала.

“Координатори вчили заводчан, як їм поводитися і що кричати. Трьох із них затримали. Про майбутні провокації на МЗКТ президент знав, але вирішив їхати. Кілька людей кричали: “Іди!” Президент відповів”, – ідеться в новинному сюжеті.

Як підтвердження намірів працівників у сюжет вставили аудіозапис телефонної розмови.

ВІДЕО

“Там, на МТЗ, МЗКТ – завтра подивимося, що буде. Треба його поливати відразу, заряджати “пішов геть”– і все. Головне – щоб народ підтримав. Не морозився, не боявся. Усіх не звільнять”, – сказав чоловічий голос за кадром.

Робітники МЗКТ під час зустрічі з Лукашенком скандували “Іди!”. Канал СТВ показав фрагмент із реакцією президента.

“Я почув, я це все почув і відповів на це запитання. Чого ви його порушуєте знову, якщо ви робітники? Ну ви ж не заплямуйте честь робочої людини. Я вас почув і відповів на нього. Якщо ви хочете, щоб я ще раз відповів і ви покричали, я можу це зробити. Тому заспокойтеся”, – сказав Лукашенко.

Незгодні з результатами виборів робітники вимагали провести нові президентські вибори. У відповідь Лукашенко сказав: “Поки ви мене не вб’єте, інших виборів не буде”. Нові вибори в Білорусі, за словами Лукашенка, можливі після ухвалення нової конституції країни.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ять кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів (за інформацією міністерства внутрішніх справ Білорусі, станом на 14.00 17 серпня у слідчих ізоляторах Білорусі залишається 122 затриманих на акціях протесту), сотні дістали травми і поранення.

34-річний Олександр Тарайковський став першим загиблим під час протестів у Білорусі. Пізніше загинув 25-річний Олександр Вихор, якого 9 серпня затримали в Гомелі. Рідні говорили, що Вихору стало зле в закритому автозаку, який прямував у СІЗО.

Правозахисники білоруського освітньо-громадського об’єднання “Звяно” у звіті вказали на як мінімум чотирьох загиблих і сімох у критичному стані після розгону протестувальників.

За інформацією міністра охорони здоров’я Білорусі Володимира Караніка, зараз у лікарнях перебуває 158 постраждалих унаслідок протестів, троє – у важкому стані.

У восьмий день протестів 16 серпня на вулиці Мінська та інших білоруських міст вийшли сотні тисяч людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *